Aż dziw człowieka bierze,
że zaistniało pis z "solidarnością" przymierze.
W czarnym kolorze - przy wolskim dworze.
***
Tylko kabotyn i kabotyni
do fałszu wszystkiego się przyczyni.
To ich chleb zwykły i powszedni,
w tym mają swój udział przedni.
Zmieniać wszelkie przydatne wartości
dla swej w politycznej przyszłości.
Grać na nosie temu co było,
by moherowe stado w emocji wyło
i w "święte przewodnictwo" wierzyło.
Kłamią, mącą, konfabulują,
na luki w prawie i truchła polują.
By rozszerzyć, umocnić pis-gospodarstwo,
by z zaczynu w kraju utworzyć "pis-mocarstwo".
A wszystko to dla pis-egzystencji
oraz wszelakiej maści w kiecach "eminencji".
Tylko to w intencjach dla nich się liczy.
Horda wandali i uzurpator do koryta bieży i kwiczy.
***
Tyle to już lat i kaczy plan się nie zmienia.
Wciąż w podwalinie stoją w progu "węgielnego kamienia".
&
Aż dziw człowieka bierze,
że zaistniało z pis - "solidarności" przymierze.
Wszak duet ten to takie formacje.,
co niosą sobą dla demokracji - wszelkiej przyszłości negacje,
Nie ma co dalej ulegać złudzeniu.
Ta konstrukcja jedna z drugą winna ulec zburzeniu.
Konieczna delegalizacja,
niech straci swój byt
każda samozwańcza w dążeniu formacja.
W diabolicznym bycie,
tuż przy korycie
w apanażach za długo upływa im życie.
Największy w polityce taki to błąd,
gdy nie idą do ciupy odstawione w kąt
destrukcja i fanatyzm w fałszywe idee,
co tworzą w zamyśle zawieruchę, zawieję
dla własnych korzyści i własności,
w których "sobiepaństwo"na stałe zagości.
Kto temu tałatajstwu uwierzy,
ten z bolesną rzeczywistością się zmierzy.
Za taką wiarę dadzą w odprawie odp. miarę.
Będzie mądry polak po szkodzie,
że nie poznał się na zwodniczej urodzie.