sobota, 14 września 2013

Polityczny kalejdoskop tygodnia (27)

 

REUTERS/CHINA DAIL
Słoniątko odrzucone przez matkę płakało przez pięć godzin po tym, jak po raz drugi został rozdzielony z matką. Słonica nie chciała go przyjąć, a zamiast tego spróbowała stratować. . Na szczęście już wszystko jest dobrze, słonik znalazł pomoc i udało mu się wytworzyć więź z jednym z pracowników rezerwatu. Zwierzę uspokoiło się w końcu i nawet pozwoliło się nakarmić
.


Tylko niektórym ludziom
często pustym i z sercem burym
zdaje sie że zwierzę nie cierpi
jakim trzeba być gruboskórnym?

A pracownicy rezerwatu, nie wyjaśnili powodów
dlaczego matka słonica, była nieczuła do malca podchodów
 
A może po prostu tak się złożyło
że to słoniątko nieślubne było?
Podobno matka z Polski, katolicka
nie dała dlatego "żółtkowi" cycka?:)

************ 


"Jarosław, Jarosław!" Prezes PiS ucisza tłum:"Wiem, jak mam na imię. Są tacy, którzy są po naszej stronie, ale takie okrzyki im nie odpowiadają. Szanujmy ich. Ja wiem, jak mam na imię" - w taki sposób prezes PiS skomentował owacje i okrzyki tłumu, który skandował jego imię podczas piątkowej demonstracji pod kancelarią premiera. Kaczyński zaapelował do wiwatujących, ponieważ stwierdził, że należy szanować tych, którzy mają "inne poczucie estetyczne. Były prezes Solidarności ratował Kaczyńskiego przed deszczem. Twitter kpi: "Parasolowy"

Może mnie ktoś z państwa
dziś zechciał oświecić
skąd tyle poddaństwa
u tych prostych kmieci?


Jak na dłoni widaćkomu służą związkowe Bączki
Oni dla rządnych władzy, a nie na nasze bolączki

Pamiętacie? Niedawno był słynny Kapciowy
Teraz mamy nowego, nazwanym "parasolowy"

Normalnie to była od zawsze, Adasia Hofmanka robota
Ale preziu bał się okropnie, żeby mu ptaszek nie wpadł do błota:)

I niech mnie dziś ktoś oświeci
gdzie na świecie oprócz Polski
"prawica" się kuma ze związkami?
Chyba tylko skansen Wolski

************


Lider RP Janusz Palikot zamierza wygłosić oświadczenie, które "zamknie czas kłótni i problemów i rozpocznie nowy okres współpracy" z b. posłanką tej formacji, wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką

I po co ci Janusz, było to wyrzucanie?
Teraz ubrudzisz sobie kolanka klęcząc z przepraszaniem

Przeprosiny nie wystarczą
Za te wszystkie wredne gadki
musisz Janusz iść na całość
kupić Wandzie piękne kwiatki


Słowo "przepraszam" nie boli
Afera z Wandą to z igły widły
ośmieszyłeś się do woli
zamilcz...nie rób sobie większej krzywdy!!!

Mam nadzieję że Nowicka zanim znowu się rozbrykasz
spuści cię po brzytwie, której tak rozpaczliwie się chwytasz

************


 PiS zbojkotował piątkowe posiedzenie Sejmu w geście - jak uzasadniali politycy tej partii - solidarności ze związkowcami protestującym w Warszawie przeciwko polityce rządu i poszli przemawiać pod budynkiem PRM. Tusk: Kaczyński tęskni za gabinetem premiera. Powinien być na głosowaniach.


Mam wielką nadzieję, że tylko
na tej tęsknocie się skończy
Bo jego facjata non stop w tv
niejednego zdrowego wykończy

I tyle będzie jego
że przed budynkiem postoi
niech patrzą jak na chysia
co głupie miny stroi

Kaczor ma gdzieś głosowania
On będzie rządził dekretami
po proszkach wróciła mu gadana
i żonglowanie top-słowami

No cóż proszę państwa
P(ijaństwo) i S(eks), wyszło dziś na ulicę
czyli tam gdzie ich prawdziwe miejsce
pod latarnią, jak puszczalskie "dziewice"

Jego tęsknoty spuentuję, niejako moralny dług
"miałeś chamie złoty róg, ostał ci się wszędzie wróg"

*************




Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie września, 25 proc. poparcia otrzymałaby PO, a 23 proc. PiS - wynika z opublikowanego dzisiaj sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD z 10-procentowym poparciem, PSL - 6 proc. i Ruch Palikota - 5 proc.

Partia której jedynym celem
jest odsunięcie od władzy
demokratycznie wybranej Platformy
Jest brudniejsza od sadzy

Aż strach się bać jak się słyszy
co chcą zrobić po władzy przejęciu
chcą pozamykać w więzieniach jak myszy
wszystkich!!! nie tylko pięciu czy dziesięciu

Chcą też wycofać wszystkie zmiany
które wprowadził rząd Tuska
bo za te zmiany, przez PiS nie jest kochany
i nienawidzą Go jak "ruska"

To obiecują elektoratowi
Ich elektorat w to wierzy święcie
Lecz kto dziś wierzy jeszcze Kaczorowi
który ma wszystko naprawdę w pięcie?

Mądre społeczeństwo, nie zagłosuje na PiC
i władza po raz siódmy, przemknie pod nosem jak nic

Ich wielka nadzieja "wzięła w łeb"
bo prezes dzioba rozdziawił
a ludzie wiedzą jaki z niego kiep
i jaki teatr odstawił

************

Ach te kochane koty


Miłego wekeendu

piątek, 6 września 2013

"Zbożny cel" ku rozwadze



 
 
demotywatory.pl

***
Kościół w wymogach na rząd napiera,
nacisków różne formy przybiera. 
Raz religia jako obowiązkowa lekcja,
a za chwilę
fundusz kościelny - jako ustrojowa protekcja.
Co jeszcze w swej hipokryzji wymyślą,
jakież to żądania w eter wyślą?
Czy nigdy 
nie będą mieli dość, siedząc na garbie obywateli,
że zachciało im się dubeltowej w apanażach kurateli.
I odpisy i fundusze,
O! to by ucieszyło dusze.
Dodatkowo wypłaty emerytalne
oraz inne państwowe obowiązki,
całkiem horrendalne.
Oto siedzący Dżin na owocach pracy społeczeństwa,
inspirujący w koglu-moglu przekazów do zwycięstwa.
A piszcie  i do Trybunału,
niech i  tam zobaczą obraz potrzeb w skandalu.
Takiej opiekuńczości nie ma w zapisach Konstytucji,
by państwo wciąż zmuszać do układnej dystrybucji.
Nawet w przypisach konkordatu  się nie śniło,
by w rzeczywistości państwo tak spolegliwie stopy kleru myło.

&
 
 
demotywery.pl



Demotywatory.pl
.....
O obowiązkowych lekcjach religii w szkole:
... 
 
.Nie sądzę,
by dać na to przyzwolenie,
wszak to będzie kraju zniewolenie.
W umysle dziecięcym więcej będzie szkody,
z powodu przekazów katechetycznej mody.
Bez przygotowania pedagogicznego
oraz treści zaakceptowanych przez MEN,
będzie indoktrynacja umysłów przez kler,
Więcej w treści złego niźli dobrego.
Jak można bez jakiejkolwiek kontroli
na wywieranie wpływu  na dzieci i młodzież jej pozwolić?
Jeszcze przy tendencji - szczególnej,a znanej preferencji? 
Lepiej otworzyć umysły na wyzwania nowoczesności,
a nie, by traciły cenny czas w micie zamierzchłej przeszłości.
Zamierzenia kleru nie idą w parze z wyzwaniem życia,
oni w przekazie dają mity bez naukowego pokrycia.
Ich plany - przygotować dzieci na ludzi w pokłonie,
ich żądza potrzeb wprost demonicznie płonie.

Zasada religii dobrowolności
niesie w czasie laicyzację.
ta forma zaś da degradację.
Zdobywszy przyczółki,
drenują ciąg dalszy
„niedzielnej szkółki”.

Religia urzędowo zatwierdzona?,
pozycja kleru w Ustrój wzniesiona.
a demokracja na łopatki położona,
A to już krok od klechistanu,
w całej pompie bis-vaticanum
 Raz kołek w płot wsadzony,
będzie na wieki uświęcony!,
świętością tradycji przypieczętowany,
aureolą z ustrojem zgrany!


                                     


czwartek, 5 września 2013

Polityczny kalejdoskop tygodnia (26)




13 sierpnia. 16-letni Rom zaatakował w centrum Andrychowa o cztery lata młodszego chłopaka i próbował odebrać mu rower. Zanim interweniowali przechodnie, kilka razy uderzył 12-latka w twarz i kopnął w głowę . Teraz Andrychowianie zwołuja sie na Facebooku i chcą wypędzenia wszystkich Romów z miasta. Co się dzieje w Andrychowie? Skąd taki wybuch nienawiści?

Osobiście w związku z pracą spotykałam
 i to nie raz Roma porządnego
a Polaków to już nie raz unikałam
więc nienawiść jak się ma do powyższego

Kiedy Polak jest nieuczciwy
to tylko "ten Polak"
Kiedy podpadnie Rom leniwy
wszyscy Romowie to "demolak"

A kiedy się zdarzy ten sam problem, z naszymi rodakami
to powinniśmy jak Romów, popędzić ich z miasta kijami?

Bulwersuje nas Polaków
wrzucanie wszystkich do jednego wora
a co robimy z Romami?
wychodzi z nas charakter katolskiego potwora.
************

 Młodzież z Solidarnej Polski,  z maczetami w rękach zrobiła konferencję prasową pt. "Prawa dżungli w Krakowie" i przekonywała, że o bezpieczeństwo na ulicach Krakowa może zadbać tylko jej formacja."Sprzeciwiamy się bezradności i arogancji władz oraz prokuratury, które nie są w stanie skutecznie łapać morderców w naszym mieście.  O bierność oskarżamy prezydenta, policję i sądy, ponieważ w Krakowie brakuje prawdziwego szeryfa" 


Ziobro niestety to człowiek ostatni
który może poprawiać służby
narobił dość chaosu i matni
bo służby to nie z fusów wróżby

Ale w interesie premiera
poprawa jest w służbach sytuacji
bo Ziobro może tu zagrać w pokera
jest asem demagogii i narracji

Kaczka lata pod Pałacem, Ziobro pod prokuraturą
i nie chcą ich wpuścić do środka
Jarku i Zbysiu spróbujcie pod więzieniem
może sie zlitują i zaproszą do "ośrodka"

************


Prowincjał jezuitów o. Wojciech Ziółek opublikował oświadczenie w sprawie o. Krzysztofa Mądela.zakazuje księdzu "jakichkolwiek publikacji (artykuły, blogi., komentarze, wywiady) w jakichkolwiek środkach społecznej komunikacji (prasa, radio., telewizja., Internet) i jakichkolwiek innych publicznych wypowiedzi zarówno pod własnym nazwiskiem, jak i pod internetowymi czy prasowymi pseudonimami". 

Niezłe ziółko z tego Ziółka
specyficzny rodzaj terapii stosuje
chce nałożenia kagańca i sznurka
może by sami zamikli, szuje

Może byłoby logiczne i zdrowe
poddać Episkopat przymusowemu leczeniu
bo ich recepty na wszystko gotowe
przypisać można choremu urojeniu

I trzeba pomóc powstanie
stowarzyszenia prześladowanych księży
niech w końcu zadość się stanie
powiedzieć BASTA purpurowej nędzy

************


Prezes PAN prof. Michał Kleiber, zaapelował do urządzenia debaty na temat katastrofy smoleńskiej. Swój apel wystosował do Macieja Laska,  oraz do samego Macierewicza.  Janina Paradowska zastanawia się, dlaczego prezes PAN postanowił powrócić do tematu Smoleńska, bo "dziś PiS-owi wygodniej smoleńską brzozą kołysać bardziej umiarkowanie lub nie kołysać wcale, bo to daje polityczny profit"- uważa publicystka

To pisowski-bumerang jako temat
Chwilowo odrzucony, zawsze wraca
zawsze wraca jak wolski poemat

 ich PR-owców syzyfowa praca

Wróci i tym razem w odpowiedniej chwili
Pewniew czasie kampanii wyborczej
Nie trzeba o to się martwić moi mili
W chwili dla prezesia wybiorczej

Nawet jeśli ten Kleiber im udowodni
że nie rozumieją najprostszych praw fizyki
oni będą rechotać jak do sera głodni
nie przyjmując do głów praw ciążenia, kinetyki

Proponuję po dobroci Sakiewiczom
wykupujcie złom na relikwie kapka za kapką
Certyfikaty niech podpisują Dydycze
Że dotykał ich "męczennik" swoją łapką




Pójdą wtedy te relikwie jak bułeczki
bo raporty już się ludziom oczytały
no i będzie trochę śmiechu na pół beczki
jak sprzedawał dupę zimną ten "nasz" Mały

************
 

"Po 1989 r. mechanizm selekcji negatywnej, charakterystyczny dla komunizmu, przeniósł się do biznesu. Jeśli ktoś mimo nie najlepszej przeszłości i charakteru sprawdza się w interesach, to nie ma się czego bać, ale wielu nie jest dobrymi biznesmenami" - mówi "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Postuluje też, by wymusić zmianę sytuacji m.in. przez karne podatki..

A ja proponuję podatek karny
od wygadywania publicznie bzdur
Hofman i prezio Marny
załataliby dużo w budżecie "dziur"
A już Macierewicz Wolski
spłaciłby zadłużenie Polski !!!

Bo dzisiaj prezio podatków nie płaci
nie przepracował uczciwie jednego dnia
ogłupia więc ludzi swoimi mrzonkami
by politycznie sie odbić od dna

Panie prezesie co dobru hołdujesz
Po co się rozdrabniać na jakieś płace?
Ustawą dobrobyt zagwarantujesz
Ty Jarku nie stracisz i ja nie stracę

My i oni... Retoryka jak za Lenina:
uciskany lud i banda burżujów-krwiopijców...
Nawet nie było tego za komuszyna
PiS przebija nawet Dudy-wyjców

No ale im to dobrze na Fundacjach,
wyssanych od skarbu państwa nieruchomościach,
25 lat na apanażach i dietkach
Jak panisko na "swoich" włościach

 Nie wiem skąd gość czerpie natchnienie
dla swej narracji do rzeczywistości
i trudne jest zrozumienie
że lud kupije ten bełkot...w takiej ilości!!!


*************

Dziś zamiast ciekawostki, propozycja. w związku z nasilającą się wojną KK z MENem o religię w szkole proponuję nowoczesne i praktyczne nauczanie, zmieńmy profil polskiej szkoły, uwolnijmy nasze dzieci od dźwigania kilogramów zeszytów i książek na plecach:





promuj notkę

niedziela, 1 września 2013

Stop dla klerykalizacji kraju


W pożegnaniu z przed kilku dni
łabędzi śpiew abp.Kowalczyka,
który w założeń drugiego etapu inwazji wynikał.
Dziś w homilii temat obowiązkowej katechezy,
miast dobrowolnej w realu ustanowionej protezy.

Coś - za - coś,
aby oczekiwaniom KK stało się zadość,
ruch na szachownicy: szach i mat,
kościół dalej będzie demokrację na łopatki kładł.

Wobec tak szumnych super "propozycji".
jakich spodziewać się po rządzie decyzji?
Oto współczesny styl podboju w zrękowinach,
gdy myśli się o takiego stanu przyczynach.

Teraz już katecheza obowiązkiem?,
toż to teokratycznego ustroju zawiązkiem.
Gdy stanie się to faktem w procedurze,
to czyim będziemy przedmurzem?

Czy tu będzie jeszcze Polska, czy Watykan-bis,
ostatni dzwonek,ostatni nasz wolności świst,
by przerwać koronkę sieci oraz wszelakich glist.
Stop dla negowania zapisów Konstytucji i ustroju,
mamy prawo żyć w przestrzeni wolności i pokoju.

 
Stop dla inwazyjnej "katolicyzmu prezentacji",
we wspólnej przestrzeni klerykalnej celebracji.
To prowadzi w białych rękawiczkach do totalitaryzmu,
ciężko patrzeć ileż w hierarchach bezwstydu i cynizmu.
Zainteresowani swoim  ziemskim rajem,
przymierzają się kupczyć naszym krajem.
Wszak on,
to nasze wspólne dobro, nasz dom



 .
Historia kołem się toczy,
czy diabelskie plany zagrożenia przekroczy? 


wtorek, 27 sierpnia 2013

Kontorwesja w reklamie, poprawiona reklama, Godson odchodzi!


Kaczyński namawia do zdrady? Kontrowersyjna reklama w stolicy


Wiadomości.onet.pl
Kontrowersyjna reklama w Warszawie.

z dnia 26.08.br.
godz.19:48




                                                      
 .
Toż to wręcz  antyreklama,
                profesjonalna , zawodowa plama              
Kaczyński namawiający do zdrady małżeńskiej? W Warszawie zawisła reklama międzynarodowego portalu randkowego dla ludzi w związkach, która wykorzystuje wizerunek polskiego polityka – informuje Newsweek Polska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na banerze jest śp. Lech Kaczyński, prezydent RP, choć reklama sugeruje, że to jego brat Jarosław, szef PiS. antyreklama, zawodowa, profesjonalna plama.
W przesłaniu makabryczny wręcz dysonans,
 nie przekona ten wątek na dwuznaczny romans.
A swoją drogą, gdyby nie było dubletu,
nie było by z fotką - zmyłki do kompletu.
Faux pas, efekt rażący i niewdzięczny,
mariaż randek z polityką  niezręczny.
Tak zestawione kontrowersje
budzą alergię i awersję.
**
Wydawało im się – że zestawienie niebanalne,
a one w przesłaniu jest wprost nieaprobowalne.
Gdy na fotce był Jarosław – bardziej by to uszło,
a tak więc dezaprobatę w spojrzeniu uznaję słuszną!
Zestawienie
randki z człowiekiem, którego  zabrała śmierć mrozi krew,
ten nietakt, zła intencja w niefarcie to – nie miłosny zew.


Sądzę, że portalu Victoria Milan banery nie zrobią w Polsce kariery. 

***
Uwaga:

Pierwsze doniesienie – w Newswek.pl
za wypowiedzią dziennikarza  Newsweek’a   Jakuba Korusa
zdjęcie na banerze będzie zmienione na fotografię Jarosława Kaczyńskiego.
Przekazuję link na strony w Newsweek’u:
http://tnij.org/zjjh
http://spoleczenstwo.newsweek.pl/serwis-randkowy-przeprasza-za-zdjecie-zmarlego-lecha-kaczynskiego–ale-zawiesi-jaroslawa,107930,2,1.html#comments

*

Taki będzie teraz wizerunek baneru.

Poprawiony baner, już ze zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego.
*
Sądzę, że portalu Victoria Milan banery
nie zrobią w Polsce, jak i w innych krajach -> kariery. 

*
Kaczyński namawiający do zdrady małżeńskiej? W Warszawie zawisła reklama międzynarodowego portalu randkowego dla ludzi w związkach, która wykorzystuje wizerunek polskiego polityka – informuje Newsweek Polska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na banerze jest śp. Lech Kaczyński, prezydent RP, choć reklama sugeruje, że to jego brat Jarosław, szef PiS.
-----------------------------------------------------------------------------------


 .
Wiadomość z ostatniej chwili:))
wiadomości.onet.pl     około godz.15:05
.
Poseł Godson rezygnuje z członkostwa PO. 
Na konferencji prasowej  poinformował o swej decyzji. 
Chce jeszcze dziś złożyć wniosek o wyjściu z partii.
Oznajmił  mediom, 
że próbował skontaktować się z Premierem - wysyłając sms-a..
"...jednak nie było odzewu...."
John Godson podkreślił, że jego przyszłość leży w rękach Boga. Dodał, że jak tylko podejmie jakiekolwiek decyzje, co do swojej przyszłości, poinformuje o tym.
Godson stwierdził także, że próbował skontaktować się z premierem. - Wysłałem do premiera sms, jednak nie było odzewu - podkreślił. Jak dodał, od tej chwili będzie posłem niezrzeszonym.
ohn Godson rezygnuje z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Poseł poinformował o tym na konferencji prasowej. Dodał, że dziś złoży także wniosek o wyjście z partii.
 Od tej pory ma zamiar być posłem niezrzeszonym.

*
Panie pośle Godson
trzeba było jak Janusz Palikot 
 mandat poselski ZDAĆ,
a nie z partyjnym dobrem nogi za pas brać!
Także oddać legitymację,
a nie urządzać będąc  jeszcze członkiem
medialną hucpę i  demonstrację.
Zaiste dziwne zwyczaje Pan wprowadzasz i wapory,
faktycznie godziwe,
jak na misjonarza i kumpla cudotwórcy o.Johna Bashobory.


*** 
ohn Godson rezygnuje z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Poseł poinformował o tym na konferencji prasowej. Dodał, że dziś
*
Poseł John Abraham Godson odchodzi
pośród błysku fleszy i szumu medialnej powodzi.
.
Co to za ambaras. Szkoda, że nie trzech naraz.
Wisienka w torcie,
zakotwiczony na stale w sejmowym porcie.
Co za sublimacja, własnoręczna degradacja,
.
Następne faux pas w wizażu,
w stylu katolickiego pasażu.
Jaka figura - taka też kultura.
Wysyłając lekceważąco sms-a,
pokazał  w  ego - własnego   biesa.
ohn Godson rezygnuje z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Poseł poinformował o tym na konferencji prasowej. Dodał, że dziś złoży także wniosek o wyjście z partii.
To żeś teraz pośle w oczach ogółu zbladł,
imaż Twój na bruk z hukiem spadł.



John Godson podkreślił, że jego przyszłość leży w rękach Boga. Dodał, że jak tylko podejmie jakiekolwiek decyzje, co do swojej przyszłości, poinformuje o tym.
Godson stwierdził także, że próbował skontaktować się z premierem. - Wysłałem do premiera sms, jednak nie było odzewu - podkreślił. Jak dodał, od tej chwili będzie posłem niezrzeszonym.
John Godson podkreślił, że jego przyszłość leży w rękach Boga. Dodał, że jak tylko podejmie jakiekolwiek decyzje, co do swojej przyszłości, poinformuje o tym.
Godson stwierdził także, że próbował skontaktować się z premierem. - Wysłałem do premiera sms, jednak nie było odzewu - podkreślił. Jak dodał, od tej chwili będzie posłem niezrzeszonym.
ohn Godson rezygnuje z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Poseł poinformował o tym na konferencji prasowej. Dodał, że dziś złoży także wniosek o wyjście z partii.
ohn Godson rezygnuje z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Poseł poinformował o tym na konferencji prasowej. Dodał, że dziś złoży także wniosek o wyjście z partii.


Kaczyński namawiający do zdrady małżeńskiej? W Warszawie zawisła reklama międzynarodowego portalu randkowego dla ludzi w związkach, która wykorzystuje wizerunek polskiego polityka – informuje Newsweek Polska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na banerze jest śp. Lech Kaczyński, prezydent RP, choć reklama sugeruje, że to jego brat Jarosław, szef PiS.
Kaczyński namawiający do zdrady małżeńskiej? W Warszawie zawisła reklama międzynarodowego portalu randkowego dla ludzi w związkach, która wykorzystuje wizerunek polskiego polityka – informuje Newsweek Polska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na banerze jest śp. Lech Kaczyński, prezydent RP, choć reklama sugeruje, że to jego brat Jarosław, szef PiS.
Kaczyński namawiający do zdrady małżeńskiej? W Warszawie zawisła reklama międzynarodowego portalu randkowego dla ludzi w związkach, która wykorzystuje wizerunek polskiego polityka – informuje Newsweek Polska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na banerze jest śp. Lech Kaczyński, prezydent RP, choć reklama sugeruje, że to jego brat Jarosław, szef PiS.
Kaczyński namawiający do zdrady małżeńskiej? W Warszawie zawisła reklama międzynarodowego portalu randkowego dla ludzi w związkach, która wykorzystuje wizerunek polskiego polityka – informuje Newsweek Polska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na banerze jest śp. Lech Kaczyński, prezydent RP, choć reklama sugeruje, że to jego brat Jarosław, szef PiS.
Kaczyński namawiający do zdrady małżeńskiej? W Warszawie zawisła reklama międzynarodowego portalu randkowego dla ludzi w związkach, która wykorzystuje wizerunek polskiego polityka – informuje Newsweek Polska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na banerze jest śp. Lech Kaczyński, prezydent RP, choć reklama sugeruje, że to jego brat Jarosław, szef PiS.

środa, 21 sierpnia 2013

STOP dla indoktrynacji dzieci


 


  "Dzieci należy otworzyć na różne światopoglądy, tak aby wykształcić w nich tolerancję i samodzielne, krytyczne myślenie. Indoktrynowanie dziecka i zamykanie w jedynie słusznej wierze powoduje u niego nietolerancję na inaczej myślących przeradzającą się w dyskryminację."
/komentarz znaleziony w necie/.
.
 
*
Indoktrynacji, nietolerancji, dyskryminacji  STOP

***** 

 
 *

Pójdźcie dziecięcia, ja was uczyć każę,  
pogaństwo natury słowem i czynem wymażę!
Chodźcie lube w opiekuńcze ramiona,  
spójrzcie jak Jezus na krzyżu za was kona.
.
Jak poradzą sobie w sercu te małe dzieciny,  
gdy poznają tajemnicę grzechu i winy?

 ***

 W naszym kraju przecież to w dobrym tonie,
gdy umysł dziecięcia od kleszych fraz płonie.
Co tam Konstytucja, psychologia, demokracja,
najważniejsza od zygoty katolicka edukacja.

Od niemowlęcia pieczęć z emfazą kładziona,
a dalsza jasna przyszłość jest już odtrąbiona.
I tak rosną pokolenia przyszłych agnostyków,
 w rozbracie z etyką kk doczeka się w skali takich wyników.
*


Minie 
coraz chudszych paręnaście z okładem lat,
a "wierny" będzie na tacę zwiędłą figę kładł.
Gdzie się podzieje stado smętnych faryzeuszy,
gdy pod stopami będzie im się świat kruszył?

Wszak dotąd tu był ich popas i złote obroki,
gdzie będą taszczyć brzuchy i skierują kroki?
Wszak tu "dobrodzieje" mają życiowe frykasy,
a wraz z nimi przyklejone polityczne przyklasy.
Gdzie mogą łacno fanzolić każdemu w swej robocie,
 by za friko ciężko za nich harował  - w czoła pocie.
 

                
Więc póki czas,
gloryfikują na wszelkie sposoby taki stan rzeczy,
który w XXI wieku zdrowemu rozsądkowi, wiedzy i logice przeczy
!


 ******
Albert Einstein
.
"Re­ligia przyszłości będzie re­ligią kos­miczną. 
Przek­roczy ona oso­bowe­go Bo­ga i od­rzu­ci dog­ma­ty i teolo­gię. 
Będzie opierać się na re­ligij­nym zrozumieniu."







środa, 14 sierpnia 2013

Wakacyjny kalejdoskop tygodnia (25)


"Serial mojego dzieciństwa i młodości wydawał się taki niewinny, że nie sposób było w nim przemycić głupich i błędnych treści. A jednak autorom "Smerfów 2" to się udało" - przekonuje prawicowy publicysta Terlikowski. I wylicza zagrożenia dla dzieci płynące z nowego filmu o niebieskich stworkach.


Terlikowski odradza filmu oglądanie,
to ja odradzam Flondry czytanie.
Tam piszą sami wariaci,
nie jednego chcą przekabacić
 

Dorzucić Królewnę Śnieżkę,
z 7 krasnoludkami żyła,
weszła na nieprawą ścieżkę.
Taka to niecnota była

I jeszcze Misia Uszatka,
co bez rodziców się chował,
nie chodził pewno do kościoła
i "marychę" hodował

I Czerwonego Kapturka,
której niecnota matka
wysłała samą do lasu,
bo tam mieszkała babka

No i Bolka i Lolka,
bo czy to bracia byli?
i nie wiadomo co dzieci
z tym sobie skojarzyły?

Żeby mieć tak wypaczone
poglądy na dziecinne bajki,
musiał mieć dzieciństwo spieprzone
i ktoś mu zaglądał w majtki
************

Pierwszy pociąg pendolino przyjechał na testy do Polski; w poniedziałek został zaprezentowany we Wrocławiu. Będzie sprawdzany na liniach kolejowych m.in. koło Nowego Sącza. Bilet na przejazd tym pociągiem ma kosztować minimalnie 49 zł.

Jeszcze pociąg nie wjechał na tory,
 już go opluł wolski naród chory.
Liczyli bardzo, że się wykolei,
do ich życzeń real się nie przykleił

No to teraz u nich
straszna rozpacz wszędzie,
szukanie dziury w całym
i tak już zawsze będzie

Ale kiedy PiS, do władzy powróci
wszystko co teraz złe, na dobre im się odwróci
Prezes osobiście, za darmo dawał będzie
parowozy z demobilu i sam za kółkiem siędzie

************


Lech Wałęsa obejrzał już film o swoim życiu wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę. - Zleciało szybko, nie nudziłem się. Ale ja takim bufonem nie byłem, takim zarozumialcem - tak na antenie Radia Gdańsk prezydent zrecenzował kreację Roberta Więckiewicza. Film będzie miał światowa premierę na festiwalu filmowym w Wenecji który zaczyna się 28 sierpnia.

Widzę oczyma wyobraźni
Gazetę Polską z protestem w Wenecji
I jestem pełna bojaźni
do premierowej projekcji

Wajda powinien o radę
spytać Komorowskiego,
jak się plamy z jajek usuwa
z garnituru nowego

A potem Jarkowi obiecać
zrobić bestseller o bracie,
który poległ, bo nie chciał czekać
i leży w wawelskiej ciemnej komnacie

Bo nie ulega dyskusji,
że film taki powstać musi.
Inaczej Absmak Pieprznięty
z zazdrości się udusi

************

Platforma Obywatelska odzyskała prowadzenie i minimalnie wyprzedza PiS - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jeśli wybory odbyłyby się dzisiaj, do parlamentu weszłyby: PO (25 proc.), PiS (24 proc.), SLD (9 proc.) oraz PSL (5 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłby Ruch Palikota, chce na niego głosować zaledwie 2 proc. badanych.


Od sześciu lat wróżą
upadek Premiera Tuska,
werbują krety Opus Dei
od gór aż do Pułtuska

Nawet z buszu afrykańskiego
czarownik przybył do kraju
i zaklinając ducha Wawelczyka
odstawiał swe baju baju

A Jarek Mniejszy już był w ogródku
już z gąską się miło witał
a tu Polacy wrócili z urlopów
i sondaż prawdziwy zawitał

Ale dla PiSu ten sondaż to kłamstwo
bo znów zaczyna im spadać
prawdziwe sondaże będą wtedy
gdy Jarek będzie mógł je sam nadać

************



 Wójt gminy Darłowo Franciszek Kupracz proponuje: "zmienić nazwę rodzinnego Zielnowa Andrzeja Leppera na LEPPEROWO,  zbudować mauzoleum na cmentarzu, a w ostateczności - gdyby rodzina i mieszkańcy protestowali - nazwać jego imieniem jakąś uliczkę lub choćby urządzić kącik pamięci w wiejskiej świetlicy. Ale można by z czasem zrobić tu jakiś drugi Świebodzin,  ten z ogromnym Chrystusem. Czemu nie? Zamiast Chrystusa stałby Lepper. I nie taki wielki"

W kraju, gdzie pomniki się stawia żyjącemu prezesowi,
pod pretekstem upamiętnienia brata,
można postawić i mauzoleum i Lepperowi,
koło dooopy mi to już lata...lata...lata






@
W tym wydłużonym weekend - dzie
Słońce


dopiecze  wszędzie.

 

Lody, cienia  i  sporo wody
dla równowagi  i  dla ochłody.



Miłego wypoczynku*))

niedziela, 4 sierpnia 2013

Kalejdoskop polityczny tygodnia (24)

 Pytania o mecze Agnieszki Radwańskiej, o "zbyt twardy asfalt", znikające symbole narodowe lub "jak żyć?" - to pojawia się w oświadczeniach poselskich, które piszą polscy parlamentarzyści. Od początku kadencji złożyli ich  1785. Rekordzistą pod względem oświadczeń jest poseł Józef Rojek (Solidarna Polska), który złożył ich 118. Dotyczyły one m.in.: okrojenia budżetu IPN, znikania symboli narodowych ze stron internetowych ministerstw, oraz kondycji TVP.



 Ja się nie boję Rojek, bracie
wielkim idiotą dzis nazwać cię
i zamiast w Sejmie pierdzieć w gacie
byś za ustawy w koncu zabrał się?

I jak tu z wami żyć, wybrańcy narodu
Czuję się jak sponsor kabaretu pełnego smrodu
Winna czerwona komuna co chciała
uczyć czytać i pisać każdego bęcwała

Pisać umiejO, z czytaniem coraz gorzej
z wiedzO beznadziejnie, nic tu nie pomoże
prostacko z politykO, ale w sprawach kasy
radzą sobie super, jak wytrawne asy

GłosujO jedynie pod dyktando wodza
robiO przy tym miny niewinnie
no i przy tym wiele "zasmrodzO"
myląc zieleń z czerwienią nagminnie

"Jak żyć" - banalnie premier pytany
do was pytanie pasuje inne
"jak zachęcić was do roboty bałwany?"
bo lenistwo u was nagminne


 ************


Amerykańska firma z branży doradczej reklamowała swoje usługi, wykorzystując do tego zdjęcie... obozu koncentracyjnego w Brzezince na którym zamieszczono slogan zachwalający, że firma ceni dobrą pracę, dba o prowadzone sprawy i spełnia oczekiwania klientów. Link zaś do niej zawiera nazwę "wielka ucieczka". 


 Chwalą się, że firma spełnia klientów oczekiwania ?
zupełnie tak jak profesjonalizm Eichmanna
Hamerykańce geografii nie znają?
A może o słowie "obóz" pojęcia nie mają?
Cenią sobie arbeit,  który czyni frei
Myślę że w głowach mają też "nie po kolei"

Cynizm, brak dobrego smaku, dążenie do zarobku
"po trupach", dosłownie i w przenośni
Wielki wstyd dla firmy i jej wyskrobków
spec od marketingu ma mózg nienośny

Robić sobie reklamę niezdrową
z wizerunkiem obozu zagłady
niesmaczne na skalę międzynarodową
 bezmózgowie i brak ogłady

 ************


Jedna z klinik na Śląsku chwali się pierwszą ciążą z rządowego programu in vitro. Ogólnopolski program leczenia bezpłodności ruszył 1 lipca tego roku.


 Sie Terlikowski z Pawłowicz musieli wkurzyć
na te ciąże bez sapania za uchem
to nie katolickie, kalendarza nie użyć
potem chodzić bez wstydu z wielkim brzuchem

Mam nadzieję, że przyszli rodzice
nie polecą klechę o chrzest prosić
bo przewróci im życie "na nicę"
i do grzechu się będzie odnosić

Episkopat się wkurzył na bank
dla rodziców to żaden szwank
bruzdy ich dzieci nikt nie musi szukać
i złe rzeczy za plecami dukać


Oby tylko wielebni z PiSu, na czele z Gowinem
nie zachlali swe mordy u klechy mszalnym winem
a potem protestować poszli pod kliniki
wszystkiego można oczekiwać od tej wrednej kliki
a potem przed kamerą jak to w ich nawyku
                                       bedą się modlic razem za przyszłych "grzeszników"

************



Nieznani sprawcy zdewastowali kolorowe malowidło z podobizną Jana Pawła II, umieszczone na murze w Krakowie. Miasto chciałoby je uratować, ale prawdopodobnie nie da się tego zrobić i zostanie zamalowane. Na muralu ktoś namalował gwiazdę Dawida i napisał: "Żyd", "oszust", "aktor".

No cóż od dawna wiadomo zawżdy
że "żydem" w Polsce może zostać każdy
i to jest zjawiskiem nagminnym
kto przeciwny tym "radiomaryjnym"

Łysi narodowi socjaliści, wytresowali internautów
każdą akcję nazywają "prowokacją lewacką"
wytresowali jak posłusznych skautów
którzy są netową dla nich macką
"bronią dobre imię patriotów"
biorąc nas, Polaków, za idiotów

Co do pomazanej "świętej"ściany
bez zbiorowej aberracji, na was liczę
to bohomaz był zamalowany
a nie miejsce na kwiaty i znicze

Kult nowego bożka, który świętym nie był?
I teraz wychodzi jaką drogę przebył?
chował pedofilów w sutannach pod dywan
po co mu szykować wprost do Nieba rydwan?

Co do Żyda, to nie wiem, zresztą to żaden wstyd
Ale był oszustem i to się z nim wiąże, bo z dziewicą miał zwid, 

tą która zaszła w ciążę..

W sumie oszołomstwo spod wawelskiego kamienia
powinno pisać pod każdym krzyżem <ŻYD>
to by im dało do myślenia. Do myślenia??
co ja gadam, aż mi wstyd!!!



************


Jest grupa ludzi, którzy mają średniowieczne, ksenofobiczne poglądy, chcą silnego państwa i trzymania za mordę. A przyklaskują im prawicowi politycy... Każdy inteligentny i wrażliwy człowiek widzi, co się dzieje. To się czuje jak zapach zepsutego jedzenia - tak Walter Chełstowski, reżyser i producent, komentuje spoliczkowanie Grzegorza Miecugowa

Nie wiem czy warto się czepiać ludzi "szczęśliwych"
że zamówią pięć piw?
Że pobuczą na cmentarzu  wśród żywych?
to taki "patriotyczny zryw"!!!

A potem na Czarnej Górze
namaści ich przeor osobiście
ubranych w brązowym mundurze
i będzie .... zajebiście

Chodzą ulicami z czerwonym logo
przedstawiającym geyowski seks
krzyczą że nie są homofobią
to jak to z nimi jest?


Powinni sobie te fiuty, na czołach wymalować
wtedy z prawdziwymi fobiami, nie musieliby się chować

 Teraz drogi Chełstowski, kilka słów do Pana
bo w pańskim artykule,  epoka średniowiecza obrażana
Sekta Kaczyńskiego nie ma średniowiecznych korzeni
ta epoka nie znała nacjonalizmu, ale to nic nie zmieni
że Kaczka... się przypina co czasów

 gdzie więcej "atłasów"

A teraz kilka słów do pana Miecugowa
mam nadzieję, że skarga na biurku już gotowa
Bo chama z Polski B zaboli najbardziej
jak komornik szybko na portfelu "siandzie"
I trzeba sprawę absolutnie do końca doprowadzić
by na ziemię oszołomów szybciutko sprowadzi
ć
 Sytuacja niebezpiecznie dryfuje w tym kierunku
z którego powrócić, jest trudno...
albo nie ma ratunku.

************


Polacy jadą nad morze. Znów były gigantyczne korki na A1. Kolejny słoneczny wekeend spowodował przed wielokilometrowe korki na końcowym zjeździe z autostrady i drogach dojazdowych na Półwysep Helski

Podobno nad morzem drogo
no i co z tego?
Jadą by "być" a nie "żyć"
taka moda życia polskiego

Potem wrzucą foty na fejsbóg
i lans pełną gębą "że byli"
nikt nie będzie ich sprawdzał
że na gulaszu ze słoika przeżyli
w ten sposów nasi dobrzy katolicy
oszczędzają na 2 dni w piaskownicy




A w całym kraju, konsumpcja radosna panuje
 w marketach ogromne kolejki do kas
wypasione laptopy, tv, zmywarki kupuje
większość z tych bardzo "biednych" mas


************