czwartek, 29 stycznia 2015

Miasto ZĄBKI w ząbek czesane ...




Obraz Chrystusa Króla Polski

Ząbki doznały wniebowstąpienia do Królestwa Bożego na własne życzenie. Czyli ten teren nie należy już do Polski? To czemu przedstawiciele pobierają pensje w wynagrodzeniu od Państwa Polskiego. Myślę, że teraz powinni żyć za "Bóg Zapłać" i od Boga żądać środków do życia TU na tej Ziemi, bo Watykan ma już swojego króla w postaci Franciszka.

..."12 grudnia podczas sesji Rady Miasta w sali konferencyjnej Urzędu w obecności radnych oraz przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Intronizacji Chrystusa Króla p. Anny Maciejewskiej- Walulik i Piotra Biegańskiego, burmistrz Robert Perkowski uroczyście powiesił obraz Chrystusa Króla wraz z Aktem Intronizacji Chrystusa Króla."...

To już przeszło miesiąc i cisza. Nikt z władz nie zauważył tego oderwania się od macierzy, nawet Sasin ( ten z PiS-u, co kandydował na Prezydenta Warszawy), że od 12 grudnia ub. roku ZĄBKI oderwały się od Polski, z chwilą intronizacji i zawieszenie obrazu w Sali Konferencyjnej URZĘDU MIASTA.

Myślę, że należy całą władzę miasta burmistrza Ząbek, Roberta Perkowskiego, radnych, starostę wołomińskiego Piotra Uścińskiego, przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Guta wysłać na przeszkolenie i zapoznanie się z Konstytucją RP oraz pociągnąć do odpowiedzialności za działania sprzeczne z jej ustawami.
 
..." burmistrz Robert Perkowski uroczyście powiesił obraz Chrystusa Króla wraz z Aktem Intronizacji Chrystusa Króla.
Uroczyste poświęcenie obrazu odbyło się na Mszy Świętej w dniu 23 listopada 2014 w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Ząbkach.
Mszę odprawił, dokonał intronizacji i poświęcenia obrazu ksiądz proboszcz Edward Kowara w obecności starosty wołomińskiego Piotra Uścińskiego, burmistrza Ząbek Roberta Perkowskiego, przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Guta, radnych oraz parafian."...




 Uroczyste poświęcenie obrazu Chrystusa Króla Polski












 Uroczyste powieszenie obrazu Chrystusa Króla
wraz z Aktem Intronizacji Chrystusa Króla


zola 

SATYRYCZNIE:


SATYRYCZNIE ...


poniedziałek, 26 stycznia 2015

Nagroda dla Prezesa Trybunału Konstytucyjnego

Od dziś zmieniam trochę charakter treści na blogu. Będą pojawiać się krótkie notki, które inspirują umysły i serca członków FB oraz w grupach jak: Wolność Słowa i Antyklerykałowie, Władza+Kościół=Korupcja,
Świeckie Państwo, Zdelegalizować Konkordat oraz wielu innych o podobnym profilu. Będą także odniesienia do wydarzeń politycznych  i społecznych w naszym kraju.

 Dziś serwuję arcyciekawy news zawarty w linku:
z  TokFm / Polska o tytule:
 Prezes Trybunału Konstytucyjnego z odznaczeniem za pracę na rzecz Kościoła.

Fot. Fot . Krzysztof Miller / Agencja Gazeta        Trybunał Konstytucyjny

 
Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta     kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski

 
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta            Andrzej Rzepliński, prezes TK 

 ..."Prof. Rzepliński otrzymał nagrodę w piątek z rąk kard. Kazimierza Nycza. - Jestem szczęśliwy, gdyż jestem Polakiem, chrześcijaninem i katolikiem. Przecież to Kościołowi zawdzięczamy, że po latach zaborów i totalitaryzmów możemy mówić i myśleć po polsku - mówił 65-letni prawnik, odbierając odznaczenie z rąk metropolity warszawskiego"...
- fragment artykułu z Portalu Opinii TOKFM.PL z 25 stycznia br.
Papieski Order
"Pro Ecclesia et Pontifice" - "Dla Kościoła i Papieża"

ma szczególny wymiar i niesie specyficzne przesłanie.

Nieprawdopodobne !!! A jednak prawdziwe !!! Są już w takim stadium mocni, że nie kryją się z zakusami zagarnięcia władzy!  Jesteśmy omotani siecią!  Watykański Order dla osoby zajmującej tak newralgiczne i ważne stanowisko?  Osobiście nie gratuluję takiego wyróżnienia, a ten pan powinien być zdjęty z zajmowanej funkcję w TK!!! Najlepiej niech wyjedzie do Watykanu, bądź pieszcząc order szczególnego wyróżnienia zaszyje się w jakimś zakonie.
Papieskie Odznaczenie! - oto prawdziwe oblicze i działanie jezuity papieża Franciszka1.

TokFm / Polska 
Prezes Trybunału Konstytucyjnego z odznaczeniem za pracę na rzecz Kościoła
 
..."Prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, otrzymał papieskie odznaczenie "Pro Ecclesia et Pontifice", w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła i społeczeństwa."...
Pan Rzepliński został w 2007 roku desygnowany jako sędzia TK, a w roku 2010 został Prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

Resztę przemyśleń zostawiam dla Waszych refleksji i dociekań...
 A w prasie i TV cisza, makiem posiało, nawet na onet.pl pojawiła się na krótko wiadomość, której wczoraj za chwilę i dziś na próżno tam szukać. Odnalazłam w TokFm.pl Ten temat był także i dziś poruszany w Radio TokFm. To pokazuje, jaka sieć została zarzucona.
 Poniżej dodałam post: O Ośmiornicy Boga, który ewidentnie łączy się z tym wydarzeniem, a to możemy podziękować JP2, bo wysłał już w październiku 1989 r Opus Dei do Warszawy, przedtem zdejmując temu stowarzyszenia kajdany odsunięcia od kościoła za działania i aktywność polityczną na terenach, na których działali. Tak to oto zbieramy pokłosie jego patriotyzmu do ojczyzny.
 W prasie i mediach ukazały się dwa wywiady, w których zostały zaprezentowany pogląd prof.Wiktora Osiatyńskiego oraz prof. Aleksandra Smolara.
Cały tekst:
1. http://wyborcza.pl/1,75478,17307957,Prof__Wiktor_Osiatynski_ostro_o_odznaczeniu_prezesa.html

 Profesor Wiktor Osiatyński, konstytucjonalista zaproponował prof.Rzeplińskiemu, by zrezygnował z funkcji prezesa sędziów TK. Choć to on, jako jeden z niewielu prawników wyraził głośno swoją opinię, to mam nadzieję, że wielu z nich po cichu popiera ten pogląd.

2,http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17314604,_Przyjecie_medalu_od_Kosciola_to_blad_Rzeplinskiego_.html

Przychylam się do zdania prof. Aleksandra Smolara, że przyjęcie papieskiego orderu jako wyróżnienia, przez Rzeplińskiego - prezesa sędziów TK - jest błędem i rzuca cień na niezawisłość i niezależność Trybunału Konstytucyjnego.

..."Bo wyróżnienie dla prof. Andrzeja Rzeplińskiego jest de facto wskazaniem, że "człowiek reprezentujący instytucję, która powinna być niezależna, jest w istocie nasz". - To był nietakt ze strony Kościoła - stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM"."...


 ....................................
A tu mamy spojrzenie z drugiej strony. W/g to całkowicie niezrozumienie sytuacji, bądź rola propagatora z akceptacją takiego stanu, który wiedzie wprost w objęcia kk.

Super Ekspress.p
 http://www.se.pl/…/niesiolowski-broni-odznaczenia-prezesa-t…
 http://www.se.pl/…/niesiolowski-broni-odznaczenia-prezesa-t…

Stefan Niesiołowski i Joanna Senyszyn byli gośćmi Moniki Olejnik w „Kropce nad i”. Rozmowa toczyła się wokół odznaczenia jakie prof. Andrzej Rzepliński, pre...
se.pl
 
 ..."Stefan Niesiołowski i Joanna Senyszyn byli gośćmi Moniki Olejnik w „Kropce nad i”. Rozmowa toczyła się wokół odznaczenia jakie prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, dostał od papieża. Posłanka była oburzona przyjęciem medalu, zaś poseł PO bronił prezesa TK jak tylko mógł."...
................................................................
.
Zostawiam dwa linki które łączą się z problematyką i wiele mówią w przekazie. Zachęcam do przeczytania:

Do Dzieła Panowie!   "Dzieło Boże, które samo siebie uważa za „wielką zbawczą interwencję boskiego lekarza",...
racjonalista.pl
To tekst, w którym doczytacie się, z jak wielkim zagrożeniem mamy do czynienia.


zola
.......................................................................

A tu satyryczne podsumowanie tematyki tej notki
z Galeryjki obrazeczków imć pana Herl


................

...jak sie bawic, to sie bawic


 

środa, 14 stycznia 2015

Niepowtarzalna Wielkość Jurka Owsiaka


Cała nadzieja w medycynie.

Więcej: http://wybr.cz/saramonowicz-12-01

Cała nadzieja w medycynie.
 Więcej: http://wybr.cz/saramonowicz-12-01

.................................................................................


 
.
JUREK  OWSIAK zamieni im serducha,
w taki czas, gdy z kosą przyjdzie kostucha... 

Oto Człowiek Wielkiego i Gorącego Serca !!!,
przytulony będzie każdy, także innowierca.
Nieważne , 
czy to ateista, czy też kościelna siła nieczysta.
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
z każdym rokiem
w coraz szerszym kręgu nabiera kosmicznej mocy.
Ten dzień to nasze Wielkie Świeckie Święto 
w którym wszystkie nasze serca  
 w Jedno spięto


 zola

czwartek, 8 stycznia 2015

Łączmy się w jedno Ogniwo, by przerwać kościelne żniwo !


Zdjęcie użytkownika Aga Zola.
Zdjęcie użytkownika Aga Zola.
Zdjęcie użytkownika Aga Zola.


To co napiszę jest tematem do poważnych przemyśleń. Poruszam problem rozproszenia sił antyklerykalnych, ateistycznych, świeckich i laickich. Na FB jest wiele takich grup, w których wypowiadają się ludzie o podobnych poglądach. Są też ugrupowania, jak Koalicja Ateistyczna, która działa publicznie. W kilku już postach - jak Włodzimierza Pelowskiego i Franciszka Cwaliny poruszony też został ten problem rozproszenia, a mianowicie: istnieje wiele grup o charakterze antyklerykalnym, niosących ideę świeckiego laicyzmu. Obecnie jest czas, w którym zaczynamy się czuć co najmniej nieswojo we własnym kraju. Na ten czas chodzimy w koło, niczym drogą krzyżową, która jak tak dalej pójdzie, stanie się realną na naszej ziemi. Nasza wspólna przestrzeń została zaanektowana przez gro katolickich ugrupowań, który ingerują w życie wszystkich obywateli, narzucając nakazy, zakazy i umniejszając obywatelskie prawa w istotnych dziedzinach naszego życia. Sytuacja ta wymaga stanowczego oponowania przeciwko takim zakusom, bo jak tak dalej pójdzie, to nasza ojczyzna stanie się nam złą macochą i jedyną opcją, będzie nasza emigracja, jeśli nie będziemy chcieli żyć w Kościelnej Hipokryzji. Musimy łączyć się, by stanowić SIŁĘ zdolną do przeciwstawienia się. Trzeba stanąć murem, by nasz kraj nie stał się państwem wyznaniowym, by nasza Konstytucja była dokumentem, na którym oparta jest wszelka działalność władzy. Jak do tej pory, istnieje dualizm i omijanie tego dokumentu, a przez kler nastąpiła jego dewaluacja, gdy stwierdzili, że prawo boskie jest ponad wszystkimi dokumentami, a więc góruje ponad Konstytucją.
Spolegliwość wobec żądań kościoła, spełnienie każdej zachcianki kościelnej i utrzymywanie grupy, która nie bierze udziału w utrzymaniu kraju, ale jest beneficjentem owoców naszej pracy przeczy logice normalnego funkcjonowania systemu demokratycznego oraz państwa z XXI wieku.
Myślę, że grupować się powinniśmy wokół ludzi, którzy są na 100% sprawdzeni, wykazując się działaniem na nasz wspólny cel, jakim jest Neutralność Świecka w społeczeństwie oraz Demokracja dla wszystkich opcji światopoglądowych. 

To nie jest dzielenie społeczeństwa, lecz Harmonijne w koegzystencji Współistnienie wszystkich grup. Mamy w Sejmie kilku posłów, którzy pracują odpowiedzialnie w tym kierunku. Są oni godnymi naszej uwagi i chwała im za to, że nie dają się skusić. Jednym z nich jest Armand Ryfiński, którego przedstawiać nie potrzebuję. Odłóżmy swary, kłótnie i kpiny, a swoją reakcją połączmy ogniwa w jedno. Przedstawiam filmy z działalności posła A.Ryfińskiego. Mimo nie sprzyjającej aury w Sejmie, mimo warcholstwa wielu partii i klęczników kleszych świątobliwości, wciąż ponawia próby naprawienia naszego systemu, przypominając błędy, które doprowadziły do tak zagrażającej sytuacji.
 Proszę o poważne propozycje, kogo jeszcze można wymienić, bądź propozycję, w jaki sposób zjednoczyć się w tym wspólnym wysiłku.
Wiem natomiast jedno. Nie możemy milczeć i być biernymi. Jest takie powiedzonko: "nieobecni nie mają racji" Jest w nim zawarta mądrość ludowa. Proszę bierzmy udział w mityngach, wychodźmy na ulicę razem i żądajmy swoich praw. To jest w naszym istotnym interesie, licznie pokażmy swoją siłę. Tego za nas nikt nie zrobi!

https://www.youtube.com/watch?v=n5QXPgbVWZ4#t=61

sobota, 3 stycznia 2015

Pierwszy zimowy kadr ...



      
Pierwszy zimowy kadr dziś opisu jest wart,

bo za oknem znikł ten bajkowy, biały świat.


Kto ten śnieżny cud podstępnie nam skradł?

..........................................................................

Świąteczna noc
poprószyła świeżutkim śniegiem,


czapy drzew
pokryte fantazyjnym ściegiem.


Pod kołderką puchu gałązki świerkowe,


w każdej chwili zrzucić ten ciężar gotowe.


Szadź ozdobą zimowej palety na krzewach,


gwiezdnym pyłem kreśli piękno na drzewach.


Zaległa w białej ciszy zima w pierwszej fazie,


jej mistrzowski kunszt lśni formą w krajobrazie.



Mamy już pierwszy atak zimy za sobą,


w prezencie stał się tych świątecznych dni ozdobą.


I gdyby nie halny i jego uporczywy zza gór dmuch,


oczy wciąż cieszyłby ten bajkowo uroczy biały puch...


Zola


Zdjęcie użytkownika Aga Zola.

Zdjęcie użytkownika Aga Zola.

Zdjęcie użytkownika Aga Zola.



 


.



Zdjęcie użytkownika Aga Zola.

.
 

Wszystkie fotki z netu.

Chociaż dziś zmieciony przez halny biały puch,
  to w kadrze zdjęć zatrzymany jest śnieżno-zimowy duch.

A więc patrzmy, podziwiajmy i kontemplujmy
 :)))





czwartek, 1 stycznia 2015

Noworoczne Życzenia :))


Zdjęcie użytkownika Aga Zola.

Jeszcze chwila, jeden krok
i wejdziemy w Nowy Rok.
Niech się życie z górki toczy,
niech wiatr nie wieje w oczy.
Spełnienia Waszych marzeń,
oraz wielu pięknych wrażeń.


  Dziesięć, dziewięć… głośno liczę
i od razu Tobie i Wam życzę:
niechaj wszystko, o czym marzysz,
w Nowym Roku się wydarzy.


Niech taneczny lekki krok,
będzie z Tobą, z Wami cały rok.
Niech prowadzi Cię bez stresu,
od sukcesu do sukcesu! 


Szczęśliwego Nowego Roku.


(wierszyk z internetu)
.
Nadchodzący Nowy Rok to nie tylko okres radości, 


ale również zadumy nad tym co minęło

 i nad tym, co nas czeka.

Tak więc, dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro 

.
Po bajkowej nocy, 

fantastycznej zabawie w wystrzałowym nastroju

życzę pomyślności w każdym jego dniu,

niech zapisze się diamentem w pamięci

przywołując piękny uśmiech na twarzy, 

przynosząc zdrowie, szczęście i radość życia :)))
.
Wspaniałego Nowego Roku 2015


    Zdjęcie użytkownika Aga Zola.






ZOLA

 Pan Kominiarz pięknie się kłania,

 SZCZĘŚCIE ma dla Was do przekazania.
:)))

Łapmy się za guziki

i włączajmy od zera liczniki 









wtorek, 30 grudnia 2014

Gender to zło...



Zdjęcie użytkownika Krzysztof Artur Bartoszewski.
.
 Ni dzięcioły, ni dziewanny,

  choć na wierzchu powiewają sutanny... 

Czyli hmm... rodzaj nijaki w powołaniu,

w micie sprawny i w jego kontynuowaniu.

Na oko, według miary śluńskie krojcoki,

  mające na względzie specyficzne wymogi.
 


W dominacji pryncypia politycznej władzy,

w blichtrze żądzy wielu z nich w pożądaniu nadzy.

Zainteresowani tym, gdzie leży, stoi bykiem kasa,

     gdyż nader wszystko to na nią ta brać jest super łasa ...


.
 
.
To już nie ta droga do nieba, 
dla niej w miłości hajerem być trzeba,

by wydobyć z serc jasne strony

i rzec krystaliczne: niech będzie pochwalony.
.
Więc wszystko o czym świadczą to wiekowy mit, 
prowadzący donikąd, po prostu zwykły kit?
.
A jeśli nie,
 to czemu w ich sercu brak iskry bożej wiary,
  ostała się jeno tu potrzeba ziemskiej, ludzkiej kary.  
 

 

Wielopostaciowe many, many,
za nią honor i duszę oddamy.
Nie grzech konszachty, 
wyłudzeń w dyplomacji
byle w skarbcu mieniły się stosy złotej gracji.
Z wolna po drodze zgubione nabożne cele,
od chwili, gdy zaczęli służyć w kościele.
Tak to na rozdrożu, 
na rozstaju dróg
zaszył się cichutko
w boleści frasobliwy Bóg.
Zapadł w smutek niczym świątek,
w kapliczce serc ludzi znalazł własny zakątek.

.


W tym strojnym gmachu  
 młyn z wolna 
grzech i ból ludzkiej traumy miele,
.
spójrzmy prawdzie w oczy,
że Jego Chwały jest najmniej właśnie w kościele!


zola


wtorek, 23 grudnia 2014

Świąteczne życzenia





Gdy w cichy wieczór
 na niebie zaświeci jasna Gwiazda,

każdy z nas
 grzeje się w ciepłe rodzinnego gniazda.

Niech to,
 co najbardziej Was w ten czas cieszy,

z przyjściem w odwiedziny szybko się pośpieszy.
 
Zdrowych i radosnych Świąt 
 
w rodzinnym gronie i wśród przyjaciół :))




zola
 

piątek, 12 grudnia 2014

Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani ...


Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani, 
że za tobą idą, 
że za tobą idą
 pis-em malowani...

Destruktorzy - IV RP aktorzy...

Zdjęcie użytkownika Aga Zola.
Zdjęcie użytkownika Aga Zola.Zdjęcie użytkownika Aga Zola.Zdjęcie użytkownika Aga Zola.

... 

Dla prezesa i jego adoratorów w posłudze

STAN  WOJENNY  TRWA

 i oni w nim mentalnie trwają przeszło dwa dziesięciolecia 

(na posterunku żądz)

Oto Wiekopomne Wydarzenie:

13  grudnia  odbędzie  się

"Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów"

ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

..."„przesłanie Solidarności trwa i będzie podnoszone w kolejnych latach”, jednak w tym roku „będzie to sprzeciw wobec zabiegów, które łącznie były sfałszowaniem wyborów, czyli odejściem od demokracji”...

..."„Kartka wyborcza, istota systemu demokratycznego, jest nam wyrywana z ręki, nie możemy do tego dopuścić” ...
 
Mam cichą nadzieję,


 że orkan "Aleksandra" wywieje maszerującym ich butę,

 a z głów głupotę wraz z różnistymi akcesoriami z rąk,

bo pogoda w/g meteorologów będzie pod kiepskim Azorem. 

Dzięki aurze będą mieli więc godnego przeciwnika,

będą mieli z czym walczyć!

Wiatrem historii z wichurą pogody.

I już wszystkim wiadomo,
gdzie stało ZOMO.


zola

 

piątek, 14 listopada 2014

Portret jej...



Zdjęcie użytkownika Aneta Mamaj.


Ona, 
w portrecie cała w bieli
wibrującą nutą w przestrzeni
w blasku słonecznych promieni,
w szmaragdowym odmęcie zieleni.

  Nerw dźwięku w żywo bijącej kaskadzie,
  hołd przyrody w symfonicznej zasadzie.
Melodia skrzydłem wznosi się w sopranie
w cudzie egzystencji anielskich strun granie.

Tańcz, tańcz, 
jako nimfa wiosną lekko, zwiewnie,
graj melodię smykiem 
jako jesień przejmująco nostalgicznie rzewnie...
aż opadnie kurtyna w falujące bielą ramiona,
zwiastujące 
martwe gwiazdy, kosmicznej ciszy znamiona ...
Trwa głusza mroźnego objęcia,
w puchu bieli zimowego zadęcia,
aż przyjdą przesilenia zmian zwiastuny,
sposobiące na nowo instrumentu struny.
Preludium świergotu i nieśmiałej zieleni,
w obliczu przedwiośnia krajobraz odmieni. 
Aż nastąpi natury w rozkwicie czas ekstazy,
a aura i słońce w roli ulubieńca wiosennej fazy,

zola

piątek, 26 września 2014

Słowa Gorzkiej Prawdy



Zgadzam się całkowicie z oświadczeniami Prezydent Litwy, Pani Dalii Grybauskaite, które zostały opublikowane  w wywiadzie "Washington Post". Nie jest ona moim ulubionym politykiem, lecz w problemie wojny na terenie Ukrainy i zagrożeniu także dla Europy przyznaję jej całkowitą rację. Są niezwykle trafne, a zarazem styczne z moim osądem i refleksją na temat wydarzeń na Ukrainie.
W Mińsku kraje zachodnie przyjęły warunki podyktowane przez Putina. W negocjacjach wobec ultimatum agresora zostały zaakceptowane narzucone warunki. Łyknęły je dla świętego spokoju jak pelikany rybę.
Wydaje mi się, że Zachód jest wodzony za nos przez wytrawnego gracza na arenie politycznej. Proszę przypomnieć sobie, kiedy to powstało "państwo islamskie", a przedtem został wzmożony ruch terrorystyczny dżihadystów. W tym czasie już zajęty został Krym, a "zielone ludziki" wykreowały się na separatystów.

 Widzę wielkie podobieństwo działań, choć odległości pomiędzy ogniskami zagrożeń wielkie. Podobny scenariusz, podobne konsekwencje - utworzenia nowego tworu jak: salafickiej organizacji terrorystycznej samozwańczy kalifat ogłoszony 29 czerwca 2014 na terytorium państwowym Iraku i Syrii jako Państwo Islamskie. Jakieś niecałe dwa miesiące temu w prasie pytano: Kto finansuje dżihadystów? Miesiąc temu czytaliśmy wiadomości o intensywnym wykupie złota przez Rosję. Jakoś tak wszystko układa się w logiczną całość, by stwierdzić, że prawdopodobny w tym jest tak preparowany scenariusz, by rozdzielić uwagę Zachodu, jak i wysiłek na różne czynne fronty. By przyśpieszyć ruch, podział uwagi i zaangażowania się militarnie - dżihadyści dokonali poprzez ścięcie mordu na zatrzymanych i uprowadzonych zakładnikach. Najpierw był to amerykanin, za jakiś czas francuz, a niedawno anglik. I co stało się w następstwie? Francja, Anglia szerzej zaangażowała się militarnie na Dalekim Wschodzie. Który kraj następny? - dostanie przyśpieszenia? Im więcej krajów zaangażuje się w IS, tym lepiej, bo przeoczą początek następnego rozdania kart... w rozległych planach.  I nie będzie to jak z wyliczanki: na kogo wypadnie, na tego bęc...To układanka i rozdania dalekosiężnego szachisty.
Kto 24 września br głośno zaoponował natychmiast z samego rana, po nocnym nalocie na pozycje IS? No właśnie - Rosja, zarzucając, że o nalocie nie zostały powiadomione władze. Piętnowanie nalotu powtórzono z naciskiem w następnym dniu. 
Jeśli nałożymy czas działań z akcją "konwojów humanitarnych" z Rosji, kiedy separatyści zostali ściśnięci prawie do granicy rosyjskiej z "ekcesami" na terenie Syrii i Iraku, nasunie się ścisła korelacja i współzależność zsynchronizowana w działaniu, poprzez co nasuwa się skojarzenie, że macza w nich jedna ręka, jeden gracz mający wizję bycia imperatorem, no może na razie nie świata, ale podległych mu terenów, na których położy łapsko. Oczywiście z wizją zdjęcia z piedestału USA. 
Sądzę, że za opieszałość, za spolegliwość, za patrzenie na własne interesy, zasłanianie się umowami, które zostały wielokrotnie naruszone przez Putina, za animozję nazwania rzeczy po imieniu, że to wojna, a nie konflikt, że to nie separatyści, a rosyjscy terroryści i wkroczenie wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy -  przyjdzie nam zapłacić stawkę, która pogoni kota wszystkim po rozżarzonym dachu, bo gra, w którą on "bawi" się - stanie się zarzewiem pożogi. On ma pionki tak ustawione na szachownicy, by "Noworosija" stała się faktem i wcale nie tylko tam, gdzie się sądzi lub przewiduje.
Tak to własną ignorancją Europa ośmieliła w działaniach tego, który zaciera ręce, że udało mu się rozniecić niejedno ognisko zapalne na świecie. Chyba powolnością naszą został obudzony głodny władzy potwór. Dla niego liczy się czas, póki nie dozbroi się Zachód i nie nabierze wigoru w sile militarnej, on musi osiągnąć swoje cele.

Czy taki scenariusz jest prawdopodobny? Osobiście myślę, że tak, inaczej nie pisałabym o swoich skojarzeniach i obawach.
Ukraina walczyła do niedawna o swój kraj, ale nie tylko, ona walczyła też za nas i za Europę. Prezydent Poroszenko w odezwach dramatycznie przypominał nam o tym, kierując prośbę o pomoc militarną w sprzęcie. 

I co? Oprócz słów, spotkań i działań w krótkich spodenkach Ukraina pozostawiona została na placu boju sama, z kamizelkami i hełmami w komorze celnej na naszej granicy, ( jakoś nie dotarła wiadomość, jaki wyrok zasądził w tej sprawie sąd w Polsce). Pewnie dalej spoczywa nietknięty i dziewiczy. Wszak ekwipunek był zakupiony przez dobre dusze z przeznaczeniem dla żołnierzy walczących z terrorystami. Miał ich chronić przed kulą. Uważam, że ten odruch pomocy był zdrowym i na miejscu. Czemu nie poszerzono choćby takiego wachlarza wsparcia?
 Pozwolono na Ukrainie dokonać rozboju, w biały dzień i na oczach wszystkich. To błąd, za który można srogo zapłacić. I co - czujemy się bezpieczniej? Nie, bo akcja w planach sięga daleko dalej..., a zagrożenie rośnie.
To nie będzie dziecinada, jak schowanie się w domu i zamknięcie  za sobą drzwi, by nie wpuścić agresora... O! nie..., to krótkowzroczność.


Puzzle skojarzone z wydarzeń naprawdę dają obraz warty głębokich przemyśleń oraz zmiany podejścia do zaborczego kazaczoka Putina, któremu, jak on zagra, wszyscy zgodnie tańczą ...


...

Pozwoliłam sobie wypunktować oświadczenia Pani Prezydent Litwy Dalii Grybauskaite podczas wywiadu dla "Washington Post", które są styczne z moimi myślami i osądem:

..."Niech wszyscy zachodni przywódcy wstydzą się, że pozwolili agresorowi robić, co mu się podoba na terytorium ukraińskim"...

..."Rosja terroryzuje swych sąsiadów i posługuje się terrorystycznymi metodami"...

..."Musimy powstrzymać go (Putina) na Ukrainie. A dotychczas się tego nie rozumie. Dlatego mówię, że dziś w Europie przywództwo objął Putin, a nie Zachód - "...

..."tzw. negocjacje pokojowe w Mińsku", czyli spotkania grupy kontaktowej ds. kryzysu ukraińskiego, odbyły się w warunkach ultimatum Putina. - Kraje zachodnie i Unia Europejska przyjęły jego warunki, co w praktyce oznacza podział Ukrainy"...

..." Z otwartymi oczyma zezwalamy na podział Ukrainy"...

..."To oznacza, że Europa i świat pozwalają Rosji być krajem, który nie tylko grozi swoim sąsiadom, ale też organizuje wojnę przeciwko sąsiadom. To ten sam terroryzm międzynarodowy, z jakim mamy do czynienia w Iraku i Syrii"...

..."Sądzę, że jeśli będziemy zbyt łagodni z sankcjami albo przyjmiemy sankcje, ale nie będziemy ich wprowadzać, (Putin) pójdzie dalej, próbując zjednoczyć wschodnią Ukrainę z południową Ukrainą i Krymem. Mówił ostatnio, że jest w stanie w ciągu dwóch dni dotrzeć do Warszawy, państw bałtyckich i Bukaresztu. To jest otwarta groźba skierowana do jego sąsiadów"...


..."Dlaczego tak usilnie staramy się nie obrazić Putina, który dziś wysyła swe wojska, żeby zabijały (Ukraińców) i okupowały terytorium ukraińskie? Dlaczego nie jesteśmy wrażliwi na to, co czują Ukraińcy? – spytała litewska prezydent i wyraziła przekonanie, że "prędzej czy później nazwiemy go (Putina) terrorystą i przestępcą".

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-litwy-dla-washington-post-rosja-terroryzuje-sasiadow/1yzze