niedziela, 18 maja 2014

Głosuj na demokrację
Czas wyborów nie jest czasem uzewnętrzniania swoich upodobań co do programów i barw osobowości danej partii. To czas głębokiego namysłu, której z nich można powierzyć los kraju i społeczeństwa, czyli nas wszystkich. To czas pragmatyzmu w skali ogólnej, w skali makro europejskiej. Potrzebna głęboka wyborczych interesów kalkulacja, bo w niej tkwi naszej przyszłości racja. Walczmy o silną i bezpieczną Polskę w Europie, niech eurosceptycyzm tu dołków nie kopie. Komu powierzymy los, a od której strony jest możliwy wsteczny, polityczny cios.

 

 Unia Europejska

Nie dajmy się zwieść oszołomom politycznym wszelkiej maści i koloru, gdyż to czas lepszej i stabilnej przyszłości wyboru. Nie dajmy się zwieść jaskrawej obietnicy, która prowadzi do destrukcji granicy, a także pieczeniarzom powiedzmy stoicko NIE, gdyż każdy z nich tylko do sutego koryta lgnie, gdy po naszych karkach z żądzą do "miodu" się pnie.
Powstrzymajmy marsz ekstremistów skrajnej prawicy, stańmy z rozsądkiem jako demokracji strażnicy. Historia z przeszłości uczy, że upiór nacjonalizmu burzy, nie tuczy. Stańmy murem w szeregu i pilnujmy jej brzegów. Dlatego tak ważny jest udział w wyborach, byśmy nie stali po uszy w brunatnych kolorach. Eliminujmy w zaraniu ekstremistów i pieczeniarzy, którym rząd dusz się marzy. Miejmy na uwadze nasz wspólny los, oby od "góry" nie uderzył narodowcowego gromu cios. Ugrupowania eurosceptyczne, jak pis i nowa prawica Korwin- Mikkego dążą z pro putinowską skazą do rozwalenia układu europejskiego. Solą w oku im NATO i unijny ład, pachnie im na ich modłę uzurpatorski i komuszy na ich miarę skład.

Pragnę zachęcić jednak do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i oddania głosu za "demokracją, równością i prawami człowieka", pomijając radykalne, prawicowe ugrupowania. Narodowy nazizm rośnie w siłę i ma tendencję kumulować się w strukturach unijnych ku uciesze i radości Putina.  Być może to jego zasiane "pięć groszy", by ten wyrzut i impet narodowców osłabiał jedność unijną. 
Przez 11 lat przygotowywał plany odzyskania wpływów na terenach byłych republik, wprowadzając swoich zakamuflowanych wysłanników na  tereny państw ościennych, konfliktując grupy społeczne, a tam, gdzie nie było to możliwe, prawdopodobnie inicjowane zostały  grupy o charakterze idei narodowo-nazistowskiej. Proszę popatrzeć na mapę eurosceptyków. Obecnie w sierpniu minęło 5 lat od wojny Gruzji z Rosją w 2008r, gdzie wyniku działań separatystów wspomaganych przez rosyjską armię oderwał południową Osetię i Abchazję. W 2014 roku powtórzył znany scenariusz, bardziej udoskonalony w aneksji Krymu i w obecnych próbach oderwania od Ukrainy dzielnic wschodnich z "zielonymi ludzikami" w zastępstwie armii. Tym samym stał się zarzewiem niepokojów w całej Europie i na świecie.

Nie mogę uwierzyć, by w naszym społeczeństwie, które przeżyło brunatną noc hitlerowską i wojenny terror, które z trudem walczyło o swój byt, życie i niepodległość samo z siebie zrodziło podobne tendencje, które dziś pretendują do PE.
Trudno uwierzyć, by nawet jednostki naszego społeczeństwa nie posiadały instynktu samozachowawczego i pozwoliły sobie ulec manipulacji i wodzić się za nos. A jednak na przykładzie Ukrainy jak okazało się, jest ich sporo... A u nas? Ostatnio w wiadomościach był publikowany list do Putina, wyrażający akceptację jego neoimperialnych działań. Wstyd i hańba można by rzec i spuścić zasłonę milczenia. Jak widać demokracja i wolność jest wywalczonym sobie dobrem i darem, który trzeba strzec jak oka w głowie i zawczasu reagować na wszelkie uchybienia w tej jakże potrzebnej do życia materii i idei.
_________________________________


Niechaj będzie Polak mądry przed szkodą,

 odda głos na ludzi, którzy nie zawiodą.


                 
 
  

        


Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego mają charakter przełomowy, szczególnie w obecny czas, gdy agresywna Rosja ma w planach odbudowę swego imperium, rozszerzając swoje terytorium kosztem sąsiadów, będąc zagrożeniem dla pokoju Europy. Czy naprawdę chcesz dokładać rękę do wzmocnienia narodowcowych ruchów i destabilizować europejskie bezpieczeństwo? Nie o to walczyli Twoi rodzice i dziadkowie. Czy te rozwiązanie Tobie odpowiada? i daje ułudę względnego spokoju w egzystencji Twej rodziny? Uwaga: W pierwszej kolejności ich hasła osadzają się w odczuciu beznadziejności. Ewoluują siłą agresywną, aż nienawiścią do wszystkich i wszystkiego sypną.

 Tym poniżej powiedzmy NIE, wiedząc, że wypisane hasła są ułudną propagandą i zmanipulowaniem, oszukańczym hasłem.
 

Powiedzmy zdecydowane NIE!,
 także dla


z hasłem wiodącym do PE: "Służyć Polsce, słuchać Polaków",szkoda tylko, że nie dodali ważnej informacji: tylko bez zadawania jakiegokolwiek pytania, masz tylko słuchać i uwierzyć w nasze przesłania.

__________________________________
__________________________
_____________


zola3 komentarze:

 1. Pytanie: Panie Opolski - proszę zdradzić na kogo będzie pan głosował i dlaczego to będzie PO ?.
  Odpowiedź: bo to jedyny rozsądny wybór w dniu 25.05.2014 roku.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj * Zgadza się w 100% :)). Pozdrawiam*

  OdpowiedzUsuń
 3. ♫ ♫ CUDOWNEGO DNIA ŻYCZĘ:-) ♫ ♫
  ♫ ♫ BUZIACZKI ♫ ♫

  OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login