czwartek, 10 lipca 2014

Od analogii - do fanatycznej patologii...


Oczy mnie nie mylą. Słuch także.
Nawet w skojarzeniu prawie święty za życia Tomasz Terlikowski oceną zahaczył o ten kierunek w ocenie, mówiąc:
..."w Polsce obowiązuje prawo jak w Trzeciej Rzeszy"...
..."Gdyby kierować się logiką Hanny Gronkiewicz-Waltz, to nie należałoby sądzić w Norymberdze lekarzy, którzy gazowali ludzi chorych psychicznie"... - w programie "To jest temat".
To jednak nie tak panie Terlikowski. Błędne rozumowanie. Lekarze "nie gazowali więźniów", oni przeprowadzali na nich eksperymenty medyczne. Wysnuł pan nieadekwatne do sytuacji wnioski, choć kierunek prawie że gorący.
Swym stwierdzeniem spowodował pan okazję dla mnie do napisania tej notki. Przekonana jestem, że bronisz pan nie lekarza, a fanatycznego z klauzulą sumienia pobratymca, czym dałeś dowód, żeś pan bardziej papieski od samego papieża.
 Owszem, podczas II Wojny Światowej zabijano, tworzono getta, obozy śmierci w których lekarze dokonywali eksperymenty medyczne na więzionych dzieciach, kobietach i mężczyznach. Wszystkich złapanych wojennych zbrodniarzy sprawiedliwie w prawie osądzono w Norymbergi. Pozostałych poszukiwano po świecie.
 
 Oto jeden z nich - Joseph Mengele jako Gustav Wagner

W Oświęcimiu zasłynął w tym procederze zbrodniarz, hauptsturmfuehrer SS Josef Mengele, który po wojnie skrył się w okolicach San Paulo w Brazylii jako Gustav Wagner, gdzie był ginekologiem. 
.
Czas odległy i obecny teraz, to już nie ten sam świat,
 w którym rytm na cyferblacie życia wybijał kat. 
.
 
 prof.Bogdan Chazan
W zestawieniu obu tak charakterystycznych postaci jakimi są: Mengele, też lekarz i z drugiej strony, współczesnej nam - lekarz też ginekolog Chazan - zauważymy pewną istotną skazę, która wybija się na powierzchnię. Porównując obu, zauważymy zaistniałą poważną analogię.  Pobieżnie zastanawiamy się, co takiego istotnego łączy tych dwoje, z różnych epok ludzi?
 -  Na pierwszy plan wybija się w zestawieniu  ogromna pewność z dozą fanatyzmu, z przewagą bezkarności w bezwzględnym działaniu, w przymuszaniu innych do bycia ich ofiarą.  Obaj działali w imieniu idei, choć każdy z nich osadzony był w zupełnie odmiennej,  Jeden preferował aryjski hitleryzm, a drugi, z planu naszego współczesnego życia -  fanatyzm religijny z klauzulą sumienia pod pachą.
 -  Po drugie łączy ich właśnie eksperyment na człowieku.
Chazan przedłużając "badania" płodu intencjonalnie doprowadził w imię swojej wiary i fiksacji przekonań - całkiem odmiennych od swojego zawodu - do urodzenia wbrew starań i woli matki uszkodzonego płodu. Kim on jest, jak go nazwać, że doprowadził do tak porażającej traumy? Oto efekt jego zawodowego działania jako lekarza ginekologa:
 

Miał rację Leszek Miller twierdząc, że decyzje prof. Bogdana Chazana były decyzjami psychopatycznymi. Dla swoich przekonań stworzył sytuację, by zarodek rozwinął się w płód i w noworodka tak zniekształconego, cierpiącego katusze, by tragedia ta doścignęła niezasłużenie rodzinę, by przez niego cierpieli rodzice włącznie z urodzonym płodem, niezdolnym do samodzielnego życia. Warto wysłuchać w wiadomościach onetu.pl na ten temat wypowiedź profesora Dębskiego. 
Upodlenie drugiego człowieka, jego łzy i ból - wyznacznikiem drogi Chazana do Boga? Czy to nie paranoja?

Czyżby cierpienie, wręcz do niego przymuszanie gloryfikowało serce i katolickie sumienie Chazana? 
Cudzym kosztem i wielką traumą czerpie zadowolenie mistyczne i zawodowe? 
W Średniowieczu uzyskiwano religijną ekstazę - biczując siebie do żywej krwi, a nie wystawiając drugie osoby na tak bezwzględne przejścia. 
Przepraszam, ale w tym profesorskim cyborgu nie gości absolutnie NIC z nauki w Dekalogu Boga i w empatii do losu drugiego człowieka.


Ta osobliwa nad wyraz analogia,
 wskazuje, jak groźna jest fanatyczna patologia.

Widać jak na dłoni, że katolickie sumienie
rzuca drugiemu bez skrupułów do niesienia kamienie.

W klauzuli sumienia gloryfikacji,
tkwi  źródło i korzeń kościelnej pacyfikacji!.
                           

 

zola

ps.Ta notka na obecną chwilę, będzie na tej stronie ostatnią. Osobiście muszę się zająć innym segmentem życia. Trwają obecnie wakacje i letnia kanikuła. Życzę wszystkim udanych wakacji i lipcowych darów aury oraz serdecznie pozdrawiam :))
                

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login