czwartek, 12 marca 2015

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz ...


Opinia biskupów nie jest nauką Kościoła i nie obowiązuje wszystkich katolików, a zwłaszcza prezydenta - pisze w 'Tygodniku Powszechnym' o. Ludwik Wiśniewski....
tokfm.pl

Nagannością jest wtrącanie się księży, a szczególnie episkopatu do spraw świeckich, a tym bardziej do społecznych i politycznych. Mało, to proceder niebezpieczny dla państwa. Władza i Rząd powinna tak ustanowić stosunki  Państwo - kościół, by nie stwarzać zadrażnień na tym polu, jak i również samo stanowić o kraju i społeczeństwie, w którym żyją ludzie o różnych poglądach i nie jest nam wszystkim po drodze, by słuchać jednej i jedynej nacji, która nota bene dba tylko o własne profity i korzyści, na dodatek ze szkodą dla kraju. Wszak to wyborcy w swoim imieniu wybrali z pośród siebie ludzi, którzy mają w ich imieniu brać udział w rządzeniu krajem, nas reprezentować, czyli dla przypomnienia - to społeczeństwo jest pracodawcą dla wybranych posłów, nikt inny!!! Przecież w demokracji głos ma większość!

Nie wiem, po co łamać sobie obecnie umysł z rozumem i mieć od tego ból głowy czy Bóg istnieje, czy też NIE. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych dowodów na jego istnienie, więc każda rozmowa na ten temat jest jałowa i gdybaniem. Na tę chwilę są to gusła, mit i kit, czyli wiara w wymysły. Będą dowody namacalne, potwierdzone odkryciami naukowymi - to można powrócić do rozważań. Nie można pozwolić sobie, by z Racji Wymysłu jeden człowiek miał Przewagę nad drugim człowiekiem i z tego powodu żył jego kosztem!!!, jak do tej pory robi to kościół. Władza nie powinna być jego sponsorem, lecz objąć wszelkimi prawami, jakie obejmują całe społeczeństwo. Nie ma żadnych postaw, by gloryfikować jedną kastę i traktować jak święte krowy ponad ogół w imię wymysłu.


http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,17514560,O__Wisniewski__Przekonanie__ze_Kosciol_wie_jak_redagowac.html
 . Ingerencja Kościoła we wszelkie dziedziny życia społecznego a zwłaszcza w politykę, służbę zdrowia, oświatę i kulturę jest nie do przyjęcia ! Dominacja światopoglądu katolickiego nad świeckim (laickim) zagraża rozwojowi nowoczesnego państwa. I taki układ oraz dziwną spolegliwość posłów wobec kk podczas wyborów należy ZMIENIĆ!!! Właśnie rok 2015 jest tym rokiem, w którym nasz kraj winien wejść na normalne tory dzięki głosom wyborczym. Nabierzmy rozumu i wybierajmy ludzi, którzy poprowadzą nasz kraj w kierunku nowoczesności i dobrobytu, godnego XXI wieku, nie oddając nas klerowi i jego interesom, czyniąc kraj państwem wyznaniowym, a nas wyrobnikami i lennikami!

zola

1 komentarz:

  1. ... Ingerencja Kościoła we wszelkie dziedziny życia społecznego a zwłaszcza w politykę, służbę zdrowia, oświatę i kulturę jest nie do przyjęcia ! Dominacja światopoglądu katolickiego nad świeckim (laickim) zagraża rozwojowi nowoczesnego państwa. I taki układ oraz dziwną spolegliwość posłów wobec kk podczas wyborów należy ZMIENIĆ!!! Właśnie rok 2015 jest tym rokiem, w którym nasz kraj winien wejść na normalne tory dzięki głosom wyborczym.

    OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login