poniedziałek, 29 kwietnia 2013

W oczekiwaniu nieuniknionego!


Przewietrzanie kraju z odmętów IV RP rozpoczął medialnie przewód sądowy sędziego Igora Tuleya, który podjął się szerszego kontekstu opisującego kanwę rozwijającej się w czasie i okresie rządów zmierzających do dyktatury braci Kaczyńskich i ich pomagierów partyjnych z Zbigniewem Ziobro na czele, tworzących razem sieć we wszystkich ważnych, wrażliwych i czułych  społecznie i politycznie urzędach państwa.
To była pierwsza jaskółka, otwierająca świt działań i Prawa i Sprawiedliwości, które w skali wartości zostały sponiewierane i zbrukane przez PiS. Lawina powoli rusza i uważam, że dokończy działań mających na celu oczyszczenie naszej sceny politycznej z tych naleciałości i brudu narodowego nacjonalizmu oraz eskalacji tworów sprzecznych w stosunku do demokracji.
.
Drugą jaskółką jest przewód sądowy, wznowiony w sprawie posłanki Beaty Sawickiej i  Michała Wądołowskiego. Meritum oceny był sposób zebrania dokumentacji i wykreowania działań sprzecznych z normą społeczną, jaką jest korupcja. Otóż okazało się, że jednak i w gronie sędziowskim znajdują się ludzie prawi, umiejący podnieść rękawicę w imię godności człowieka i systemu sprawiedliwości. W wyroku sędziego Pawła Rysińskiego - widzę przegrany moralnie PiS!
 .
Ukoronowaniem i zakończeniem deprawacji państwa i społeczeństwa będzie oddanie pod osąd Trybunału Sprawiedliwości dwóch osób Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro za całokształt działań na stanowiskach urzędów państwowych.
 .
Tego oczekuje większa część populacji społeczeństwa polskiego, oczekująca zmian w dziedzinie uprawiania polityki nie na rzecz swoich partii, lecz na rzecz państwa i jego społeczeństwa oraz ukrócenia nienależnych przywilejów i wykorzystywaniem ich kosztem tych, którzy dali im mandat do kierowania krajem i rządzenia w ich imieniu.
   
Wspomnę, że śmierć BARBARY BLIDY kładzie się długim cieniem na nasz demokratyczny kraj i dalej czeka na ukaranie winnych w majestacie bezstronnego PRAWA!
.
Miałam zamiar odłożyć pióro i zaprzestać chwilowo zajmować się wydarzeniami politycznymi. Uznałam jednak, że te podsumowanie będzie lepszym zakończeniem w oczekiwaniu na czystą i przejrzystą scenę polityczną, bez wciąż przewijających się elementów i ekstrementów z IV RP łącznie z ich przedstawicielami.
Mam głęboką nadzieję, że nasza demokracja znajdzie siły i narzędzia dla unieszkodliwienia  tych nieprawidłowości i nie pozwoli na dalsze zatruwanie naszej wspólnej przestrzeni!
.
Zakończę znalezionymi sentencjami znalezionymi w necie, które jakże mądrze odzwierciedlają nasze "bolączki", a zarazem są przestrogą dla tych, którzy sprzeniewierzyli się swojemu powołaniu na urząd państwowy.
*
1.
Wszystkie partie polityczne umierają w końcu, 
zatrute własnymi kłamstwami.
*
2.
Bardzo mały człowiek może rzucać bardzo duży cień.
*
3.
Niektórzy politycy są jak małe dzieci,
wierzą że dostaną wszystko,
jeśli tylko będą głośno krzyczeć. 
 Lady Astor
*
4.
Organizowanie chaosu 
kończy się zawsze chaosem organizacji.
*
5. 
Nie każde bezprawie można naprawić, 
lecz każde prawo można zepsuć. 
*
6.
Żyjemy w epoce fachowców, 
którzy nie interesują się swoim fachem.
Peter Bichsel


Na podstawie: 
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beata-sawicka-zostala-uniewinniona,1,5477530,wiadomosc.html4 komentarze:

 1. Poza (jak zwykle) świetnym tekstem i talentem poetyckim, zachwycają mnie te spadające serduszka i cudny fioletowy ogród. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zolu - z przerazeni8em widzę, że myślimy niemal identycznie.
  PoZdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. ~Demokracji nie da się nauczyć - demokracja to młodość,odwaga i finezja,to zmiana pokoleniowa..Pozdrawiam Serdecznie Zolu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy Absmak przegląda się lustrze prawe skrzydełko zamienia mu się na lewe, a lewe na prawe, lewe interesy też na prawe :)))))))))Dopiera kiedy preziowi poda się odpowiednie specyfiki, mówi prawdę: jesteśmy partią lewicową, Gierek i Jaruzelski to patrioci, Oleksy...
  Najlepiej by było aby ta hołota wyniosła się z Polski ale kto ich przyjmie? Przeciez u nich oprocz hipokryzji i cynizmu, nie ujrzysz człowieka spoza ich masek.

  pozdrawiam Zolu

  OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login