sobota, 4 czerwca 2016

Wywiad z Kubą Sienkiewiczem, Opole 2016

 ..."Polska w ruinie
Siedzę na minie
Kiedy to minie?
Same zakręty
Kiler wyklęty
Kiler skazany
Na dobre zmiany
Czy to dla sportu
Lepszego sortu
w tej kategorii
nowej historii
jak naród Polan
powstaje z kolan
i łuk triumfalny"...

Wywiad z Kubą Sienkiewiczem, liderem zespołu Elektryczne Gitary:
..."Opole 2016. Kuba Sienkiewicz: PRL był krajem kwitnącej aluzji. Teraz zaczyna się to powtarzać.
WIDEO ( 1:18 )
Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary: Ta piosenka ma otwarty charakter i nigdy nie wiadomo jaki tekst będzie wykonany. Tak jak saksofonista kończy ten utwór szaleńczym solem, tak ja mam przed nim takie swoje trzy grosze w postaci durnej rymowanki, na zasadzie "co ślina na język przyniesie". Nie mogłem się oprzeć. Mam nadzieję, że aluzja była czytelna dla publiczności.

- Dobrze jest, jeśli człowiek ma wybór. Jeśli nie ma wyboru, to wtedy jest skazany. W tym przypadku skazany na dobre zmiany. Jeśli nie podoba mi się styl uprawiania polityki w Polsce przez jakąś ekipę i mam okazję to wyrazić, to z tego korzystam.
 - Styl dialogu politycznego narzuconego przez prawicę. Mam pretensje o arogancję, uciekanie się do inwektyw i oskarżenia. Brak mi jakiejkolwiek dyskusji i wypowiedzi merytorycznych ze strony obozu rządzącego. On uprawia tylko negację, bez żadnego pozytywnego przekazu.

Gdy byli w opozycji mieli dokładnie ten sam styl. Śledziłem ten styl uprawiania polityki prawicy jeszcze przed wyborami. Nic się nie zmieniło. Ciągle bije od nich brak chęci porozumienia.

Szczególnie irytuje mnie nazywanie oponentów komunistami i złodziejami, niezależnie od tego, kim by ci oponenci nie byli. Taki język nie wchodził w grę w okresie formowania III RP w 1989 roku, podczas tworzenia suwerennego państwa. Choć nasza demokracja była wtedy raczkująca i nie byliśmy wyuczeni kultury politycznej, to takie rzeczy były nie do pomyślenia. Ten język mi się bardzo nie podoba.
Smuci mnie też to, że dla obecnej władzy rocznica 4 czerwca nie jest ważną datą. Tak jakby koniec PRL nie był dla nich wystarczającym przełomem."... ... ...Podczas festiwalu polskiej piosenki w Opolu wokalista Elektrycznych Gitar Kuba Sienkiewicz zmienił tekst zwrotki piosenki 'Kiler'. Władze TVP nie będą…
wiadomosci.gazeta.pl

2 komentarze:

  1. Znam Kubę (bywalec mojego klubu kiedyś) i cieszę się że się nie zmienił

    OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login