niedziela, 3 marca 2013

Amber Gold - bis?


Emeryci godzący się dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci renty hipotecznej dużo ryzykują. Szykuje się kolejna afera porównywalna do Amber Gold - ostrzegają zarządcy spółdzielni mieszkaniowych. Wzywają rząd, by przyspieszył prace nad regulacjami dotyczącymi tak zwanej. odwróconej hipoteki. 

W wielu krajach Europy Zachodniej działają fundusze, które oferują emerytom i rencistom możliwość otrzymywania co miesiąc dodatkowego świadczenia finansowego. W zamian za przekazanie funduszowi prawa do nieruchomości po ich śmierci.

Jerzy Jankowski, przewodniczący Krajowej Rady Spółdzielczej przekonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że przez brak precyzyjnego prawa osoby starsze teraz sporo ryzykują. - Z chwilą zawarcia umowy własność mieszkania przechodzi na firmę wypłacającą rentę. Emeryt mieszka w cudzym mieszkaniu. Z chwilą bankructwa takiej firmy osoby starsze zostaną wyeksmitowane na bruk - ostrzega Jerzy Jankowski.- 

Wiadomości Polska.onet.pl

Fot. Ewelina Potocka

Odwrócona hipoteka
dla każdego, komu bieda skwierczy i dopieka.
Gdy renta, czy emerytura niska
starsza osoba
za swoje mieszkanie dochód do kasy zyska
Za swoje własnościowe walory
do portfela dojdą dodatkowe pobory
Czy aby na pewno do końca swych dni zyska?
a co z bankiem, co ze sceny finansowej pryska?
Czy stanie się za przyczyną bankructwa bezdomnym?
czy nie lepiej to mieszkanie pozostawić potomnym?
Dbajcie moi mili o swoich starzyków,
dostarczajcie wikt, leki i w potrzebie zastrzyków.
Wtedy taka dodatkowa renta hipoteczna
przy wsparciu rodziny nie będzie konieczna!

Lepiej na zimne dmuchać,
niźli do drzwi zamkniętych pukać!
Są to w tej chwili sprawy nie do końca uregulowane,

starsze osoby mogą być na żer oszustwa wydane!


 
  
.
   

12 komentarzy:

 1. Usłyszałam dzisiaj o tym w radiu- mam nadzieję, że tym razem nasz rząd faktycznie się tym zajmie i nie będzie problemu...
  pozdrawiam

  cafetime.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze Agnieszko, że w tej sprawie zajęto głos w mediach, co może przyśpieszy prace nad tym problemem, który od kilku lat zajmuje miejsce w szufladzie i nie ogląda światła dziennego.
   Wzajemnie pozdrawiam:*))

   Usuń
 2. O jenyyyyy jak ślicznie teraz na stronie :))) stonowane kolorystycznie, nie pstrokato, i ten nagłówek !!!!!!!!!!!!!! EXTRA. Milego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Funiu* Cię serdecznie*). Tak, kiedy znalazłam ten obrazek, w jednej chwili rozpłynęłam się w zachwycie. A ponieważ jestem astrologicznym raczkiem, mam w nim wszystko, co mu potrzeba do egzystencji. Aerozol z dalekiego lasu, szmaragd wody i to piękne, pochylone drzewo z słodkim zapachem kwiecia w fiolecie, stwarzające naturalną altanę i świątynię relaksu*)). Serdeczności* i dziękuję*))

   Usuń
 3. Zolu, dzisiaj nigdzie na świecie nie wsadza się już bankierów, myślą więc ze mogą robić wszystko ... do czasu. Dzisiaj słowa nie znaczą to co dawniej, czyli nauki Orwella nie poszły w las. Ci panowie od przekrętów sami wywołują swych katów do roboty na ich głowach.

  milego wieczorku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam jeszcze że cytuję: "W wielu krajach Europy Zachodniej działają fundusze, które oferują emerytom i rencistom możliwość otrzymywania co miesiąc dodatkowego świadczenia finansowego. W zamian za przekazanie funduszowi prawa do nieruchomości po ich śmierci" - nigdy o czymś takim nie slyszalam, to musi byc dopisek dziennikarza, zasugerowal się z pewnoscią reklamą jaka leci w polskich mediach na wszystkich kanalach. Oglądam Tv francuską, belgijską czy niemiecką nigdy o czyms takim nie slyszalam.

   Usuń
  2. Jednym słowem Elizo*** kant już tkwi w reklamie. Jednego tylko nie pojmuję, czemu poprawki do ustawy od kilku lat leżą w biurkach, a nie są przyjęte i wprowadzone do życia. Regulacja już dawno winna działać.
   Miłego tygodnia Eliz***)

   Usuń
  3. Lezą i kwiczą Zolu od conajmniej 4 lat !!!!!!!!!!!

   Usuń
  4. "Leżą i kwiczą" bo nasi ukochani posłowie zamiast się zajmować stanowieniem prawa w interesie wyborców, to robią zadymy. Kłócą się kto ma lepsze sumienie, szukają na siebie nawzajem haków, biegają po studiach telewizyjnych, co i rusz składają wnioski o odwołanie kolejnych ministrów... Na to by się przygotować merytorycznie nie mają już czasu. W efekcie zamiast uchwalać prawo odsyłają do lamusa nawet najbardziej potrzebne merytoryczne wnioski.
   Pomyślności.

   Usuń
  5. I tu masz rację Ikko*. Mamy mało uświadomione społeczeństwo z niską wiedzą społeczną, skoro na wybór takich, a nie innych, mądrych osób na posła do służby poselskiej, wybierają miernoty, które zapisują się w pamięci z powodu brylowania w mediach.Jak to się mówi, "po owocach ich poznacie", a tu wirtualny i niestrawny na tacy szczerzy zęby...
   Miłego tygodnia w słonecznych dniach życzę*))

   Usuń
 4. Gratuluje nowej strony - bardzo fajna i nawet czuję czyjąs rekę......
  Odwrócony kredyt hipoteczny to jawne oszustwo i to nie ulega watpliwości
  Pozdrawiam po słonecznym dniu w Opolu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi Piotr, że się podoba:*)) Mnie także:*)).
   Tak, masz rację. Może być zarzewiem krzywdy. Jak to się mówi: "to widać, słychać i czuć"
   Ukłon i pozdrowienia także słoneczne*))

   Usuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login