czwartek, 28 marca 2013

Czy stanie się cud...?"Podczas mszy Krzyżma świętego w Watykanie w Wielki Czwartek papież Franciszek powiedział, że księża muszą czuć odpowiedzialność za powierzony sobie lud i słuchać jego próśb. Apelował do kapłanów o troskę o ubogich, więźniów, chorych, samotnych i smutnych. Przestrzegał przez "zgorzknieniem serc". 

W dniu, który obchodzony jest jako uroczystość kapłanów, papież podkreślił, że ksiądz, który celebruje mszę "bierze na swe ramiona powierzony sobie lud i niesie jego imiona wypisane w sercu". Kiedy nakładamy na siebie nasz skromny ornat, dobrze by było, abyśmy odczuwali na ramionach i w sercu ciężar i oblicze naszego ludu wiernego, naszych świętych i naszych męczenników - dodał Franciszek w homilii w czasie mszy w Bazylice Świętego Piotra...
wiadomości.onet.pl


Czy stanie się cud, a kapłan jak braci obejmie spolegliwie powierzony mu lud?
.
Dziś jest święto kapłaństwa i tych, którzy są namaszczeni do niesienia wiary. Kim jest kapłan i jakim go chcemy widzieć, kontaktować się i szukać w jego radach pomocy.Czy na prawdę możemy udać się jak do przyjaciela i polegać na prawdzie jego słów? Czy on widzi w nas brata w potrzebie?, czy tez namiastkę dla swoich żądz, potrzeb, wynaturzeń i czego w takim wypadku możemy się spodziewać.Z przekazów ze świata, wiadomości z naszego krajowego podwórka, bije arogancja, hipokryzja, obłudna mowa i działań celem zwiększenia majątku kościelnego, wtrącanie się do polityki i sterowanie z zaplecza., na podstawie czego można - powiedzieć - że jawi się nieciekawy obraz, jak na ludzi, którzy z podjętego na swoje barki przeznaczenia winni służyć Bogu i ludziom. A lista przewinień jest jak soliter długa  To duży problem. Wilka w skórze owcy. Taki obraz obecnie - zasłania przesłanie boże.
Problem jest większy - niźli - na oko widać. Tak to jest i świętokradztwo i profanacja - pełną pychy gębą. Nic dodać, ani nic ująć. Problem większy dlatego - że podobne stwierdzenie - można skierować do większej ilości członków kościoła, niźli tylko do abp.Głodzia, księży pedofilii.. Przecież - ci, co uprawiają homoseksualizm, pedofilię, poświadczają i preparują dokumenty celem zdobycia majątku ziemskiego, bądź nieruchomości - dalej uczestniczą w życiu kościoła, przewodniczą w mszy, piją wino z kielicha - jako krew Pana,  (!) pierwsi przed wiernymi przyjmują w opłatku ciało Chrystusa (!). Działaniem i uleganiem żądzy - przeczą życiu w celibacie i w kapłaństwie, krzywdzą dzieci, wiernych, których prowadzą nie do Boga, a na manowce...              Nie są wzorem do naśladowania ich postawy. Przecież przysięgą złożoną w kapłaństwie winni mieć czyste ręce, serce i duszę. Dlaczego nasi politycy tego nie zauważają, z etyką i wrażliwością na bakier.  To co złe i naganne - tak ich pociąga?   Czemu hołdują, biją pokłony i pozwalają na tego typu doświadczenia niewinne dzieci, na ich krzywdę, dla czysto komercyjnych celów, a mianowicie dla poparcia politycznego poszczególnych partii.. Dlaczego w tej korelacji - nie zadbana zostala sprawa czysto ludzka! 
Czemu wyżsi rangą kapłani są dla siebie spolegliwi, że kryją przestępstwa, minimalizując odpowiedzialność, tuszując - wysyłając przestępcę na inne placówki. To nie są pytania dla gołosłowia. Należy powiedzieć zgodnie z prawdą : mea culpa, bić się w piersi i naprawiać szkody, oddać to, co zabrane "sztuczką" różnego pochodzenia i zachłannością.
Od kiedy brud z kubła się wylał, kościół się jawi jako jakieś Monstrum zła, a nie "charytatywne" i misyjne przewodnictwo w moralności tego świata. Czy w tym koszu "owoców" są same zgniłe jabłka? Bo jeśli nawet samemu - nie bierze się udziału w tych procederach, to jednak należy się do tej społeczności, a tym samym znajduje się - pod tym samym mianownikiem. Mówią, że ryba psuje się od  głowy. I to wypisz, wymaluj, jak się ma się to powiedzenie do mówienia o przewodnictwie i światłości?, do którego kościół pretenduje.
Jak i ilu księży z pobudek moralnych - wystąpiło z kościoła? 
Czy był choć jeden wśród nich Sprawiedliwy? 
Nie wiem - ilu i czy w ogóle, ale - ten człowiek który to zrobił - jest godnym miana Człowieczeństwa. Przez duże "Cz". Kościół przypisuje sobie przewodnictwo w bardzo ważnych aspektach bytu ludzkiego. Czy naprawdę można zawierzyć w pełni i beztrosko?; nie widząc pierwszego, drugiego i n-tego dna nieprawości?

8 komentarzy:

 1. Zolu Miła..Jak widziałem flaszkę i tych tłustych purpurowych,jak widziałem Wałęsę mówiącego że widocznie za mało się modlił za generała ( by tak nie chlał)- to chciałoby się wyć ! a na usta cisną się..nie,nie,nie dam się sprowokować....Pozdrawiam Serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nie dał wam Pan Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia" - mówił Sławoj Leszek Głódź."

  Żeby trzeźwo myśleć, trzeba być trzeźwym ..
  ------------

  "Publikacje medialne zapoczątkowane przez Tygodnik "Wprost" podważyły godność urzędu i mojej posługi biskupiej"

  Podważyli godność urzędu? Ha ha ha Dany urząd ma tyle godności co sprawujący go człowiek. A ów człowiek swoją godność zwyczajnie przepił.....

  Urban o wybrykach Głódzia pisał już w "NIE" 15 lat temu. Wtedy wszyscy uważali, że pisze bzdury. O KK zlodziejskim, pazernym, zboczonym czytalam art.w NIE 25 lat temu, przywiozl mi go ojciec tytuł art na pierwszej stronie brzmiał "PAN KSIĄDZ ZŁODZIEJ"...no coment

  dobrej nocy Zolu

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam jeszcze - w żadne C U D A nie wierzę !!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. ~ :Pomimo wszystko Wesołego Alleluja: - a niech go..!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Wielkanoc od króliczka,
  niech Ci wpadną do koszyczka
  niezła kasa i kiełbasa,
  radość życia, coś do picia
  i na miłość chęci tyle,
  by mieć wszystko inne w tyle.

  .............$...$....$
  ..........$................$
  ........$....................$
  ......$........................$
  ....$............................$
  ..$...............................$
  .$.................................$
  $.....................(ஜஜஜ)...$
  $... (▒▒▒)........(ஜஜஜஜ).$
  $..(▒▒▒▒▒)....(ஜஜஜஜஜ)$
  .$(▒▒▒▒▒▒)..(ஜஜஜஜஜ)$
  ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§..... (█)
  ---§§(_)(_)(_)(_)(_)(_)(_)§§...(█)@
  -----§§(_)(_)(_)(_)(_)(_)§§.......@(█)
  -------§§(_)(_)(_)(_)(_)§§...(█) @
  ---------§§(_)(_)(_)(_)§§......@(█)
  ---------§§(_)(_)(_)(_)§§ .(█)@
  ..........▓▓▓▓▓▓▓▓▓....@(█)
  ...........................(█) @......
  .............................@(█) ...
  ......................(█) @.........
  .........................@..........
  ......................@ ...........
  (`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´)

  Oby zdrowie dopisało
  i jajeczko smakowało,
  by szyneczka nie tuczyła,
  atmosfera była miła,
  a zajączek uśmiechnięty,
  przyniósł wreszcie te prezenty.
  Niech to będzie czas uroczy,
  życzę miłej Wielkanocy.

  ***WESOŁEGO ALLELUJA*

  OdpowiedzUsuń
 6. Zolu napisałaś to co wielu ludzi widzi , czuje.
  dziękuję za wnikliwość Pozdrawiam . Kaja

  OdpowiedzUsuń
 7. Miała Zolu,wybranie Bergoglio na papieża miało ocieplić wizerunek kościoła. Kościół, a raczej nieszlachetna jego część nie zmieni się pod wpływem zachowań papieża, jestem tego pewna.

  Zolu,zawieszam blogowanie na czas nieokreślony. Suchego Lanego Poniedziałku.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,
  a przy tym wszystkim stołu bogatego.
  Mokrego dyngusa, smacznego jajka.
  I niech te święta będą jak bajka. ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login