poniedziałek, 11 listopada 2013

Nasza Niepodległa


Na okoliczność Dnia Niepodległości
margines w całej okazałości
wbić ma się klinem na pierwszy front,
Wpisany w politykę sam w sobie trąd.

Takie psuje dudowo-narodowcowe,
który ład społeczny burzyć gotowe.
Polityczne lumpy chcą prym prowadzić,
Święto ze stolicą czadem okadzić.
W pełnej gali w mózgu nieprawi,
których rzeczywistość w ogóle nie trawi. 

Żyją w kraju normalnym,
demokratycznym i formalnym.
W głowach im cegłą "misję" namaszczono
i na bruk ulicy
 z emblematami nacjonalizmu wypuszczono.

 Jak można walczyć o to, 
co już w realu się ma?
Marszowe ekscesy - tylko co im to da?
Jak zwykle, będą do wiatru wystawieni,
gdy strategom w cieniu - żywot się odmieni .

Bo tu chodzi , jak zwykle o pieniądze,

to tu o nie i o władzę grają w trąbę żądze.
Kto na rozruchach w tej koterii zyska?
Ten, co gołosłowiem manowcem tryska.

Zausznicy, poplecznicy i cała klesza plejada

oraz ten co "patriotycznym zacięciem"gada.
Sączy jad, na utratę niedowarzonych prowadzi
 póki własny odwłok we władzy "nie osadzi".

Oszołomstwa coroczną zadymę nam szykują,

nie zdając sobie sprawy, czym konfabulują.

Pokażmy na cały świat naszą Demokrację,
Biało-czerwonym sztandarem przekażmy swoja rację.
Uczcijmy ten dzień świątecznie i honorowo,
ukażmy w ten sposób radości swą siłę zbiorową.

Nie ma w życiu większej wartości,
niź to, że żyjemy w stanie wolności!promuj


6 komentarzy:

 1. W tej cholernej polityce, to... każdy luj na swój strój! I...
  Ciągle kłótnie i pyskówki
  cyrk maskara i wygłupy
  ja bym wszystkich z dubeltówki...
  Ale mam to koło d...!

  Zoluś, ja chyba jestem bardziej szczęśliwa niż Ty, Eliza i inni, bo mnie naprawdę to wszystko lata. Skoro mnóstwo ludzi mądrych, uczonych, wykształconych olewa to, co się dzieje w kraju nawet w takich dniach jak 11 listopada, to ja prosta kobita mam się tym przejmować, zdrowie i nerwy sobie psuć? Mam tysiąc osobistych problemów na głowie i sama je uczciwie rozwiązuję. Nie chcę się wkurzać ICH zafajdanym "patriotyzmem i umiłowaniem ojczyzny i narodu". Od pokoleń ginęli ludzie za wolną i niepodległa Polskę, za naród, który miał godnie żyć. Miliony ludzi oddało życie. Dziś krzykacze, pyskacze, aferzyści, złodzieje i wszelkiej maści łobuzy, mają w sobie patriotyzm do nabijania kieszeni, a przeszłość i uczciwy naród mają tam, gdzie im słońce nie dochodzi. Wsadzić toto w rakietę jaką i wystrzelić w przestrzeń międzyplanetarną, partryyyotów zafajdanych.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak In***, to i przykre i smutne i żenujące. Miast wspólnoty, podziały, choć to Dzień Radosnej Chwały! Szczere słowa od serca ignorowane, a wokół wszystko załgane. Jaka będzie z tych energii wypadkowa dla przyszłości, jakim rykoszetem stanie się dla potomności. To ważkie pytania, bo w nich przyszłość się odsłania. I to tylko od nas zależy, po jakiej stronie odsłoni lico w kreacji rubieży. Jedno jest In pewne, że wciąż padają słowa gniewne. Nie cementują, lecz jeden na drugiego szczuje.To są obecnie wielkie problemy, rozwiązanie ich nie ma ceny, czy chcemy, czy nie chcemy. Jak na ostrzu noża, na endecko-narodowcowe nastroje musi być założona obroża.
   Pozdrawiam Insiero***

   Usuń
 2. Smutny i przykry ten komentarz powyżej (lub poniżej, bo nie wiem jak to się finalnie zapisuje). Za to dwie ostanie linijki tekstu oddają wszystko to, o czym dzisiaj należy pamiętać.

  W.S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj*. Dziękuję za miłą odp. na mój komentarz u siebie:*)). W tym wypadku masz rację, ale chyba nie da rady tak dosłownie. Jednak należy definitywnie coś zrobić z takimi chuligańskimi postawami. I w demokracji są na to odpowiednie instrumenty, z które należy z całą surowością wykorzystać.
   pozdrawiam*))

   Usuń
 3. Witam Pani Zolu, chcialem napisac komentarz na spokojnie ale się nie udalo, jestem zbulwersowany, tak piękne Święto znów opluto, W przemowieniach wczorajszych i dzisiejszych Kaczynskiego słownictwo i zachowanie rzeczywiście wielce patriotyczne. Nie potrafię zrozumiec dlaczego stacje telewizyjne transmitują ta maskaradę? No i gdzie była policja kiedy to bydło atakowało ludzi?? Jezeli sobie nie radzą teraz to strach pomyslec jak to się "rozrosnie"?!

  pozdrawiam smutno

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj ***))). Po pierwsze, w ogóle nie powinni dostać przyzwolenia na przemarsze. ( po ekscesach z poprzedniego roku i lat wstecz, nie zasługują na zaufanie pod tym względem). Nie mogą nasze wspólne pieniądze być wciąż poświęcane na odbudowę, tego co zostało zniszczone materialnie. Są bardziej istotne potrzeby społeczeństwa. W tym przypadku odpowiedzialnością należy obciążyć ONR oraz uczestników szkód. Przykre jest to, że prawdziwi manipulatorzy i inspiratorzy takich zachowań pozostają w cieniu. O godz. 17-tej Komenda Policji przekazała na Ratusz komunikat, że nie są zdolni przeciwstawić się takiej ilości bandyckich wybryków. A jakiej racji pod płaszczykiem "patriotyzmu" rok w rok mamy mieć do czynienia z taką bandyterką? Niech świętują w swojej ostoi, otoczeni policyjnym kordonem dla bezpieczeństwa. Tyle o szkodach materialnych. Pozostają szkody uszczerbku na zdrowiu oraz szkody polityczne. A to będzie bardzo długo odbijać się czkawką i nie wszystko będzie można przywrócić do idealnego stanu.
  Też pozdrawiam ***, mam nadzieję, że to już ostatni raz będziemy pisać o takich sytuacjach.

  OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login