czwartek, 8 stycznia 2015

Łączmy się w jedno Ogniwo, by przerwać kościelne żniwo !


Zdjęcie użytkownika Aga Zola.
Zdjęcie użytkownika Aga Zola.
Zdjęcie użytkownika Aga Zola.


To co napiszę jest tematem do poważnych przemyśleń. Poruszam problem rozproszenia sił antyklerykalnych, ateistycznych, świeckich i laickich. Na FB jest wiele takich grup, w których wypowiadają się ludzie o podobnych poglądach. Są też ugrupowania, jak Koalicja Ateistyczna, która działa publicznie. W kilku już postach - jak Włodzimierza Pelowskiego i Franciszka Cwaliny poruszony też został ten problem rozproszenia, a mianowicie: istnieje wiele grup o charakterze antyklerykalnym, niosących ideę świeckiego laicyzmu. Obecnie jest czas, w którym zaczynamy się czuć co najmniej nieswojo we własnym kraju. Na ten czas chodzimy w koło, niczym drogą krzyżową, która jak tak dalej pójdzie, stanie się realną na naszej ziemi. Nasza wspólna przestrzeń została zaanektowana przez gro katolickich ugrupowań, który ingerują w życie wszystkich obywateli, narzucając nakazy, zakazy i umniejszając obywatelskie prawa w istotnych dziedzinach naszego życia. Sytuacja ta wymaga stanowczego oponowania przeciwko takim zakusom, bo jak tak dalej pójdzie, to nasza ojczyzna stanie się nam złą macochą i jedyną opcją, będzie nasza emigracja, jeśli nie będziemy chcieli żyć w Kościelnej Hipokryzji. Musimy łączyć się, by stanowić SIŁĘ zdolną do przeciwstawienia się. Trzeba stanąć murem, by nasz kraj nie stał się państwem wyznaniowym, by nasza Konstytucja była dokumentem, na którym oparta jest wszelka działalność władzy. Jak do tej pory, istnieje dualizm i omijanie tego dokumentu, a przez kler nastąpiła jego dewaluacja, gdy stwierdzili, że prawo boskie jest ponad wszystkimi dokumentami, a więc góruje ponad Konstytucją.
Spolegliwość wobec żądań kościoła, spełnienie każdej zachcianki kościelnej i utrzymywanie grupy, która nie bierze udziału w utrzymaniu kraju, ale jest beneficjentem owoców naszej pracy przeczy logice normalnego funkcjonowania systemu demokratycznego oraz państwa z XXI wieku.
Myślę, że grupować się powinniśmy wokół ludzi, którzy są na 100% sprawdzeni, wykazując się działaniem na nasz wspólny cel, jakim jest Neutralność Świecka w społeczeństwie oraz Demokracja dla wszystkich opcji światopoglądowych. 

To nie jest dzielenie społeczeństwa, lecz Harmonijne w koegzystencji Współistnienie wszystkich grup. Mamy w Sejmie kilku posłów, którzy pracują odpowiedzialnie w tym kierunku. Są oni godnymi naszej uwagi i chwała im za to, że nie dają się skusić. Jednym z nich jest Armand Ryfiński, którego przedstawiać nie potrzebuję. Odłóżmy swary, kłótnie i kpiny, a swoją reakcją połączmy ogniwa w jedno. Przedstawiam filmy z działalności posła A.Ryfińskiego. Mimo nie sprzyjającej aury w Sejmie, mimo warcholstwa wielu partii i klęczników kleszych świątobliwości, wciąż ponawia próby naprawienia naszego systemu, przypominając błędy, które doprowadziły do tak zagrażającej sytuacji.
 Proszę o poważne propozycje, kogo jeszcze można wymienić, bądź propozycję, w jaki sposób zjednoczyć się w tym wspólnym wysiłku.
Wiem natomiast jedno. Nie możemy milczeć i być biernymi. Jest takie powiedzonko: "nieobecni nie mają racji" Jest w nim zawarta mądrość ludowa. Proszę bierzmy udział w mityngach, wychodźmy na ulicę razem i żądajmy swoich praw. To jest w naszym istotnym interesie, licznie pokażmy swoją siłę. Tego za nas nikt nie zrobi!

https://www.youtube.com/watch?v=n5QXPgbVWZ4#t=61

1 komentarz:

  1. Witaj Zolu! Fundamentalizm religijny to zaraza,która niczym kornik toczy normalne społeczeństwo. Wcale nie chodzi tu tylko o fundamentalizm islamski,który nie ma nic wspólnego z Koranem. To dotyczy też naszych tzw chrześcijan. obydwie te nacje interpretują,jedna Koran,druga Biblię w/g własnych wyobrażeń. Jednym marzy się kęsim,czyli ścinanie głów,a drugim Biblia,czyli stosy inkwizycyjne. Wart pac pałaca,a bandytyzm jest ten sam,maskowany religią. Wooon!!!

    OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login