sobota, 7 grudnia 2013

Kuriozum, wielu tu straciło rozum...

Sejm uchwalił, że Rok 2014 będzie rokiem św Jana z Dukli.
 Ha! no to ładnie jesteśmy wciskani wszyscy razem zusammen do kupy w jedno towarzystwo, "czule" objęte łapami kleru. Mało kto zna tę postać, poza tym nie ma przymusu, by znać i czcić. Poza tym to postać z przestrzeni Kościoła. Ja Nie ingeruję w to, co, kogo i dlaczego sposobią na świętych i otaczają estymą. 

Wybór NIE jest neutralnym, w znaczeniu obojętnym. Naruszono zatem poczucie światopoglądowe wielu z nas i do tego w sejmowym "majestacie", a do tego ciągnące się cały boży rok.

 Czy nie dobrze byłoby wzorować się na przykładzie innych rozwiązań np w USA?:

" Wierzę w mur między kościołem a państwem 
tak wysoki, że nikt nie zdoła przejść ponad nim.

Gdy religia kontroluje rząd, umierają swobody polityczne; a gdy rząd kontroluje religię, giną swobody religijne.

Każdy Amerykanin ma konstytucyjne prawo do bycia wolnym od opodatkowania na rzecz religii czy tego, by pieniądze z jego podatków były przeznaczane na ustanawianie religii.

Zbyt długo sprawa rządowej pomocy dla organizacji związanych z kościołem była przyczyną podziałów w społeczeństwie i Kongresie. 

Wzniosła ona bariery dla porozumienia pomiędzy naszymi religiami i sprzyjała nietolerancji. ...

Samuel J. Ervin "


 {Tekst z cytatem S.J. Ervina z www.blog-operacyjny.pl w poście pt Mądrego miło posłuchać. Zapraszam również tu:)}   

Ten podział, wzbudzana agresja i wątki nienawiści są aż nad to widoczne gołym okiem. Są warunki, by przestrzeń społeczną zdominowały: oszołomstwo, upiory z przeszłości pojęć, idei, zachowań i dążeń.
Kler zaciera pulchne łapy, a jego pazerność ma ujście w zdobywaniu dóbr i wtrącaniu się w życie społeczne i polityczne.

W mediach cisza, jakby makiem zasiał, a przecież to jest news znaczący w naszej przestrzeni. 
Choć nie jest to pierwsza jaskółka, która w pieczę kościoła daje nurka.
W eterze winno wrzeć, a media na różną tonację temat na tarle w wióry trzeć.

Tak więc stało się:
Kuriozum – sejm nasz stracił rozum.
Ja bym zaproponowała już inną kuriozalną propozycję.

 Coś takiego:  Rok 2014 – rokiem Jarosława Kaczyńskiego.
Tak - zrobić krok, czy siak i tak dominuje cały boży rok.
Prawie każdemu zalazł za skórę, za co kościół stoi za nim murem.

Prawica zafundowała nam siedzącego na plecach dżina - konkordat z kk - eksploatującego i drenującego społeczeństwo i państwo. Na dodatek wtrącającego się co rusz w życie społeczne i polityczne, spychając potrzeby grup o innym światopoglądzie na margines.
Przykro mi, że nie działają u nas siły, które skutecznie przeciwstawiły by się dominacji i nareszcie rozdzielili państwo i kult murem. Koegzystencja - tak, obecna forma współdziałania - nie do przyjęcia i do powielania. Spójrzmy na Czechy, co zafundowała tam prawica. Dzięki tym rządom - zwrotom dla kk, państwo może zbankrutować. (Dla przypomnienia u nas Unia Wolności i AWS)
 
No i jak tu mówić o światopoglądowej neutralności państwa oraz o poszanowaniu zapisów naszej Konstytucji, o wolności światopoglądowej i swobodach religijnych ?

 I to dzięki naszym miłościwie nam rządzącym, których sobie wybraliśmy. Brrr...
Z przykrością muszę stwierdzić fakt, że w moim osobistym odczuciu zostały poważnie naruszone moje świeckie uczucia. 

 W jakim szybkim tempie zbliżamy się do państwa wyznaniowego!

 zola

   promuj   

9 komentarzy:

 1. I tak pomału, kuchennymi drzwiami, kler wchodzi w ciało ustawodawcze naszego Państwa ! Przypomina to trochę metodę in vitro. Niech sobie biskupi na synodzie ustalają, który rok jakiemu świętemu poświęcić. Sejm niech się pochyli nad koszykiem ustaw dla Narodu !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marmiro* )) - Twoja wypowiedź jest kwintesencją tematu.Kuchennymi drzwiami, "od zadka", powoli aż to zasiedzenia i utrwalenia. Swoista to metoda, ale zobacz - jak skuteczna. Dziękuję:*)). Miłego wypoczynku w ten weekend.*

   Usuń
 2. Andrea Calabrone8 grudnia 2013 07:16

  Polska jest krajem wyznaniowym , od momentu wprowadzenia podstępnie konkordatu . Chciałem zaznaczyć że dla mnie wszyscy ludzie są równi ze względu na pochodzenie , narodowość , czy kolor skóry . Ale jakoś tak się dziwnie składa , że ci co wprowadzili ten upadlający Polaków konkordat , są Żydami ! Mało tego , obecny rząd i poprzedni , ma w strategicznych ministerstwach też Izraelczyków , można jeszcze dodać że w prasie , telewizji , kulturze również ! Ostatnio naczytałem się materiałów związanych z teoriami spiskowymi , jak również kto rządzi światem i zaczynam na ten świat patrzyć innymi oczami , możliwe że to jest nieprawda , ale teorie są podparte mocnymi dowodami ! A wracając do tematu , to przykro to mówić , ale Polacy w większości , to ciemny i niewykształcony naród , który przedkłada zabobon ponad naukę !

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak masz rację, że tradycja w kraju góruje nad rozsądkiem i wiedzą. Dziwny melanż, w którym estyma ta idzie w parze z samodestrukcją. Instynkt samozachowawczy leży w kącie. Miast wyciągnąć wnioski z zakłamania i z faszerowanych kłamstw oraz pazerności kk, jego pedofilii, widzimy uszy położone po sobie, jakby to była pestka z figi. I tak "hodujemy" na plecach jak garba - dżina, eksploatującego społeczeństwo. Przykro mi, że nie działają u nas siły, które przeciwstawiły by się dominacji i nareszcie rozdzielili państwo i kult murem. Koegzystencja - tak, obecna forma współdziałania - nie do przyjęcia i do powielania. Spójrzmy na Czechy, co zafundowała tam prawica. Dzięki tym rządom - zwrotom dla kk, państwo może zbankrutować.
  pozdrawiam*

  OdpowiedzUsuń
 4. Polska nie wiele rozni sie od Iranu , czy tez innych muzulmanskich krajow , gdzie w imie
  boga , allaha , cz jak ich zwac , ludzie w jego imieniu zdolni sa do wszekiej podlosci.
  Polscy poslowie , sejm , to organizacja na sluzbie watykanu .
  Jaka przyszlosc nas czeka ? Boje sie wrozyc

  OdpowiedzUsuń
 5. Wieśku masz rację. KK swoimi nawoływaniami i przykładem fałszu, podstępności i kłamstwem wyzwala najgorsze instynkty w ludziach. To dlatego służy mu podział społeczeństwa, bo w tedy w atmosferze podejrzeń, napuszczania jednych na drugich, mogą z łatwością przeprowadzać swoje mętne interesa i nabijać sobie kasę.
  Pozdrawiam***

  OdpowiedzUsuń
 6. Jan z Dukli jest patronem Polski.o czym nie wiedziałem, choć jestem człowiekiem wierzącym. Uchwała przeszła ogromną większością głosów lecz nie przesadzałbym z jej znaczeniem.

  Natomiast bardzo podoba mi się pomysł ustanowienia roku 2014 rokiem prezesa, bo jak wiadomo jest to mój ulubiony polityk. A może tak cały XXI wiek? Wprawdzie 13 lat już minęło, ale jak mówił klasyk (Franc Fiszer), pozostałe dobierze się z wieku następnego :)

  Serdecznie pozdrawiam
  W.S.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiek? Eee, bez przesady, bo z nadmiaru szczęścia i gratyfikacji dostały się w objęcia odlotowej fiksacji.:)
  Tu wcale nie chodzi o wiarę i jej kult. Tu chodzi o zagarnięcie naszej wspólnej przestrzeni i nie tylko. Na siłę wszelkimi sposobami wciskany jest nasz kraj w państwo wyznaniowe. Czy zawierzyłbyś urzędnikom kk, znając historię jego działania? Bo ja NIE, a poza tym zbyt cenię demokrację i jej swobody dla wszystkich. Oczywiście w granicach prawa.
  Przecież widać gołym okiem, dokąd prowadzą manipulacje i czym to się zakończy. Wystarczy rozejrzeć się po świecie, co się dzieje tam ze społeczeństwem, gdy dominantą są kierunkowskazy wyznaniowe. Należy przeciwdziałać przed szkodą, a nie być dopiero mądrym po niej.
  Miłego i spokojnego tygodnia życzę***

  Miłego tygodnia życzę***

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek próbom wprowadzenia państwa wyznaniowego. Ale jednocześnie jestem przekonany, iż nic takiego nam nie grozi. Obawy Pana Wiesława (wyżej) są na wyrost (bardzo znaczny).

  :) W.S.

  OdpowiedzUsuń

W KOMENTARZ JAKO: kliknij w NAZWA/ADRES URL i w rubryce nazwa; wpisz swoje imię lub login i kliknij w PUBLIKUJ wtedy nie będziesz ANONIMOWY tylko pod komentarzem ukaze się Twoj login