Nie
lękajcie się numer 11/2015 Albo jakiś biskup zagwizdał i przywołał do
nogi właściciela Polsatu. Albo zarządcy tej telewizji doznali
pomieszania zmysłów po przedwczesnym uderzeniu wiosny. Inaczej trudno
objaśnić zdjęcie programu...
nie.com.pl
7 marca br. hitem Polsat News stał się program Agnieszki Gozdyry "Skandaliści" W grupie komercyjnej stacja przy tym programie wygrała z TVN24. 10 marca br. program został zlikwidowany. Kulisów decyzji i powodów tej cenzury można się domyślić bez żadnego trudu.
..."Ginie rozum w telewizji". Czy awantura w programie Gozdyry to nowy medialny standard? "..." Na wniosek i w porozumieniu z Radą Nadzorczą Zarząd Telewizji Polsat podjął decyzję o zdjęciu z anteny Polsat News programu o nazwie 'Skandaliści'" - informują Wirtualnemedia.pl. To pokłosie sobotniej odsłony kontrowersyjnego programu z udziałem Jerzego Urbana i Adama Zawiszy. Gospodynią audycji była Agnieszka Gozdyra."...
Jerzy Urban, "Były rzecznik rządu i twórca "Nie" wystąpił przebrany za biskupa. -Ja nie lubię dzieci, a pani mi kazała włożyć strój pedofila - mówił."...
Telewizja
Polsat likwiduje kontrowersyjny program 'Skandaliści'. Kłopoty ma
zastępca dyrektora stacji.
W numerze 11/2015 pisma NIE mamy odpowiedź na tę całą sytuację z cenzurą i długimi rękawami sutann w tle samego Jerzego Urbana :
"...Albo jakiś biskup zagwizdał i przywołał do nogi właściciela Polsatu.
Albo zarządcy tej telewizji doznali pomieszania zmysłów po przedwczesnym
uderzeniu wiosny. Inaczej trudno objaśnić zdjęcie programu
„Skandaliści” Agnieszki Gozdyry i zawieszenia wiceszefa Polsat News z
powodu zaproszenia Urbana. Podniosłem im oglądalność. Program o skandalistach wywołał skandal? Czyżby z programów o balecie
należało usunąć taniec, a piosenkarki miałyby w Polsacie śpiewać niemo?" ...
Nie będę konkurować ze wspaniałym stylem Jerzego Urbana, więc tylko szczerze zachęcam do przeczytania artykułu :)). Jest jak zwykle mistrzowski :))) Ze swej strony, to sądzę, że na opinię obrońców swoich księży pedofili całkowicie zapracowali biskupi, kryjąc ich przed odpowiedzialnością za to przestępstwo wobec niewinnych dzieci, szerząc w ten sposób ich deprawację, więc całkowicie jest niezrozumiała obecna przyczyna tej cenzury i "oburzenia". W ten sposób, takim postępowaniem, butą - utrwalili skojarzenie: biskup - pedofilia!
A to drugie skojarzenie, na które "w pocie czoła" zapracował kler swoimi żądaniami i manipulacją wobec społeczeństwa i władzy:
Kościół wyciska kraj jak dorodną cytrynę,
nie bacząc na niesprawiedliwości przyczynę...
Nie ma innej mowy, jak to, że tu kraj świętej krowy
. Kler wilkiem w owczej skórze...To samo skojarzenie zostało utrwalone, jeśli chodzi o wykorzystywanie owoców pracy społeczeństwa dla swojego wygodnego życia w dobrobycie bez żadnego wysiłku i czynnego udziału pracy na rzecz kraju, w którym zapuścili korzenie. Obrazuje to następna fotka. Zgadzacie się z tą opinią, że kler jest wilkiem wobec parafianów i reszty społeczeństwa? Bo ja jak najbardziej.
Opinia
biskupów nie jest nauką Kościoła i nie obowiązuje wszystkich katolików,
a zwłaszcza prezydenta - pisze w 'Tygodniku Powszechnym' o. Ludwik
Wiśniewski....
tokfm.pl
Nagannością jest wtrącanie się księży, a szczególnie episkopatu do spraw świeckich, a tym bardziej do społecznych i politycznych. Mało, to proceder niebezpieczny dla państwa. Władza i Rząd powinna tak ustanowić stosunki Państwo - kościół, by nie stwarzać zadrażnień na tym polu, jak i również samo stanowić o kraju i społeczeństwie, w którym żyją ludzie o różnych poglądach i nie jest nam wszystkim po drodze, by słuchać jednej i jedynej nacji, która nota bene dba tylko o własne profity i korzyści, na dodatek ze szkodą dla kraju. Wszak to wyborcy w swoim imieniu wybrali z pośród siebie ludzi, którzy mają w ich imieniu brać udział w rządzeniu krajem, nas reprezentować, czyli dla przypomnienia - to społeczeństwo jest pracodawcą dla wybranych posłów, nikt inny!!! Przecież w demokracji głos ma większość!
Nie wiem, po co łamać sobie obecnie umysł z rozumem i mieć od tego ból głowy czy Bóg istnieje, czy też NIE. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych dowodów na jego istnienie, więc każda rozmowa na ten temat jest jałowa i gdybaniem. Na tę chwilę są to gusła, mit i kit, czyli wiara w wymysły. Będą dowody namacalne, potwierdzone odkryciami naukowymi - to można powrócić do rozważań. Nie można pozwolić sobie, by z Racji Wymysłu jeden człowiek miał Przewagę nad drugim człowiekiem i z tego powodu żył jego kosztem!!!, jak do tej pory robi to kościół. Władza nie powinna być jego sponsorem, lecz objąć wszelkimi prawami, jakie obejmują całe społeczeństwo. Nie ma żadnych postaw, by gloryfikować jedną kastę i traktować jak święte krowy ponad ogół w imię wymysłu.
. Ingerencja Kościoła we wszelkie dziedziny życia społecznego a
zwłaszcza w politykę, służbę zdrowia, oświatę i kulturę jest nie do
przyjęcia ! Dominacja światopoglądu katolickiego nad świeckim (laickim)
zagraża rozwojowi nowoczesnego państwa. I taki układ oraz dziwną
spolegliwość posłów wobec kk podczas wyborów należy ZMIENIĆ!!! Właśnie
rok 2015 jest tym rokiem, w którym nasz kraj winien wejść na normalne
tory dzięki głosom wyborczym. Nabierzmy rozumu i wybierajmy ludzi, którzy poprowadzą nasz kraj w kierunku nowoczesności i dobrobytu, godnego XXI wieku, nie oddając nas klerowi i jego interesom, czyniąc kraj państwem wyznaniowym, a nas wyrobnikami i lennikami!
..."-
Medal od obcego państwa można przyjąć tylko za zgodą prezydenta RP.
Jeśli Rzepliński o nią nie prosił, bądź jej nie dostał, to złamał prawo -
powiedział w..."...
tokfm.pl
Na próżno nasze strzępienie języka, medialne i nasze oburzenie trafiło kulą w płot. Sęk w tym, że powstała w nim tylko dziura. Prezes Trybunału Konstytucyjnego miał przyzwolenie na przyjęcie odznaczenia: ... . Papieskiego Orderu "Pro Ecclesia et Pontifice" - "Dla Kościoła i Papieża" . co ma szczególny wymiar i niesie specyficzne przesłanie. Prezydent Bronisław Komorowski,
miast być strażnikiem naszej KONSTYTUCJI RP,
i rozdziału Państwa od Kościoła
chroni przywileje obcego państwa w naszym kraju!
Na nic wypowiedzi prof. Osiatyńskiego, Prof. Smolara, prof.Łętowskiej
i wielu innych prawników, z negatywną oceną tego wydarzenia oraz postawy. . Proszę państwa:
nic się nie stało, przymierze z kk będzie dalej trwało.
..."Ksiądz, oskarżony o nakłanianie
dzieci do symulowania seksu oralnego, nie będzie dłużej katechetą.
Złożył wypowiedzenie z pracy, a jego sprawa będzie przedmiotem
postępowanie wyjaśniającego prowadzonego przez komisję dyscyplinarną
działającą przy wojewodzie lubuskim."...
Jej miejsce w salkach katechetycznych, na które składali się wierni we wszystkich parafiach, w których nie tylko dostosowano sale, ale wybudowane zostały osobne budynki, w których pomieszczeniach obecnie znajdują się firmy,
wynajmujące je i jest prowadzona tam działalność gospodarcza.
To czysta schizofrenia, na którą zapadł Sejm, wprowadzając do szkół publicznych religię, a pomysłodawcą był ś.p. Stelmachowski ksywa "laga".O ile wiem, to religia w szkole jest przedmiotem dodatkowym i jako
takiej nie ma jej w programie nauczania zatwierdzonego przez
Ministerstwo Oświaty.
Episkopat nie pozwala na to, by ich program nauczania religii (o ile
jest taki) konsultować ze "świeckim" ministrem, po to by później forsować
egzaminymaturalne z religii.
Równocześnie nominuje księży, katechetki do nauki religii, bez zatwierdzenia ich kompetencji przez MEN.
W szkołach uczą nauczyciele, z przygotowaniem pedagogicznym w swojej specjalności, a księża?, różnej maści także i dewianci, bez jakiegokolwiek kryterium. Tak oto wydajemy własne dzieci w niepowołane i nieodpowiednie ręce. Rodzice opamiętajcie się. Trochę więcej rozumu, rozsądku i odpowiedzialności za swoje potomstwo! Czy nie myślicie, to samo, co ja, że butelka w spodniach, czy kolana ze śmietaną służące do lizania ich przez dzieci - jest wyrazem patologii i dewiantów, zaburzeniem psychicznym, które absolutnie nie powinno mieć w szkole miejsca?
Dziwię się, że Dyrektor Szkoły przekazuje, że dowiedział się o problemie od dziennikarzy, choć wiadomo mi, że wcześniej i dyrekcja i rodzice nie wierzyli swoim dzieciom o zaistniałym incydencie, ochoczo przyjmując krętactwa księdza za "dobrą monetę". Sądzę, że kierownictwo tej szkoły w Wicinach należało by zdrowo prześwietlić, gdyż ta "niewiedza" świadczy o układzie dyrekcji szkoły publicznej z kk, ignorującej zapisy zawarte w Konstytucji RP i w Karcie Nauczyciela.
..."Jarek Augustynowicz jest od dawna, jako rodzic i były wiceprezes
Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, zaangażowany w kwestie
świeckości szkoły, we wspieranie jak najlepszej edukacji nowych pokoleń
Polaków. W tym programie Jarek wyjaśnia, iż religia w szkole wcale nie
jest przedmiotem szkolnym, mającym na celu edukację. Religia jest
katechizacją, mającą za główne zadanie oddziaływanie na emocje uczniów i
formowanie nowych pokoleń katolików, nie na drodze wiedzy i przemyśleń,
ale na drodze budowania posłuszeństwa i lojalności."... WIDEO:
Pani
Premier! Wiemy, że to szokująca akcja i może wielu urazić, ale chyba
tylko tak jesteśmy w stanie wpłynąć na Pani bezczynność i bezduszność
wobec ofiar przemocy! Czy okaże się Pani tak samo fałszywa jak w
przypadku związków partnerskich? /JP·
Blog
o tematyce społecznej. Głównie dotyka problemów patologii społecznych,
choć nie jest wolny od odniesień politycznych i historycznych, a nawet
rozrywkowych.
Rzecz o wykorzystywaniu młodocianych nastolatek, które los rzucił w dzieciństwie do domów dziecka. Dzieci, które straciły kiedyś dom, który by dla nich bezpiecznym schronieniem, w którym mogły dojrzewać w oparciu o miłość rodzicielską. Takie dzieci nie zawsze są w tej grupie, którą byśmy określili: "wszystkie dzieci są nasze", a przecież zasługują na szczególną opiekę i staranie o nie, gdyż należą do pokolenia przyszłości. Takie dzieci mają trudny start w życie, stają się często zabawką dla mężczyzn nie mających żadnych skrupułów, by je wykorzystać. Już samo określenie, dziewczyna z "bidula" jest prowokacją dla panów, którzy kierują się w życiu pożądaniem, lekkim stylem życia, fantazją bez odpowiedzialności etycznej, moralnej i prawnej. Należy rozpowszechniać ten smutny problem, który rani psychikę dzieci być może na całe życie.
Temat podjął Woland na swoim społecznym blogu: retrospekcjewolanda.blox.pl
Serdecznie zapraszam i zachęcam do odwiedzin i zapoznanie się ze szczegółowym problemem, w tym przypadku - patologia społeczna, który w swoim stylu wspaniale przedstawił dr.Woland.
Ząbki doznały wniebowstąpienia do Królestwa Bożego na własne życzenie.
Czyli ten teren nie należy już do Polski? To czemu przedstawiciele
pobierają pensje w wynagrodzeniu od Państwa Polskiego. Myślę, że teraz
powinni żyć za "Bóg Zapłać" i od Boga żądać środków do życia TU na tej
Ziemi, bo Watykan ma już swojego króla w postaci Franciszka.
..."12
grudnia podczas sesji Rady Miasta w sali konferencyjnej Urzędu w
obecności radnych oraz przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Intronizacji
Chrystusa Króla p. Anny Maciejewskiej- Walulik i Piotra Biegańskiego,
burmistrz Robert Perkowski uroczyście powiesił obraz Chrystusa Króla
wraz z Aktem Intronizacji Chrystusa Króla."... To już przeszło
miesiąc i cisza. Nikt z władz nie zauważył tego oderwania się od
macierzy, nawet Sasin ( ten z PiS-u, co kandydował na Prezydenta
Warszawy), że od 12 grudnia ub. roku ZĄBKI oderwały się od Polski, z chwilą intronizacji i zawieszenie obrazu w Sali Konferencyjnej URZĘDU MIASTA. Myślę, że należy całą władzę miasta burmistrza Ząbek, Roberta Perkowskiego, radnych, starostę wołomińskiego Piotra Uścińskiego, przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Guta wysłać na przeszkolenie i zapoznanie się z Konstytucją RP oraz pociągnąć do odpowiedzialności za działania sprzeczne z jej ustawami. ..." burmistrz Robert Perkowski uroczyście powiesił obraz Chrystusa Króla wraz z Aktem Intronizacji Chrystusa Króla.
Uroczyste poświęcenie obrazu odbyło się na Mszy Świętej w dniu 23
listopada 2014 w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Ząbkach.
Mszę odprawił, dokonał intronizacji i poświęcenia obrazu ksiądz
proboszcz Edward Kowara w obecności starosty wołomińskiego Piotra
Uścińskiego, burmistrza Ząbek Roberta Perkowskiego, przewodniczącego
Rady Miasta Wojciecha Guta, radnych oraz parafian."...
Uroczyste poświęcenie obrazu Chrystusa Króla Polski
Uroczyste powieszenie obrazu Chrystusa Króla
wraz z Aktem Intronizacji Chrystusa Króla
Od dziś zmieniam trochę charakter treści na blogu. Będą pojawiać się krótkie notki, które inspirują umysły i serca członków FB oraz w grupach jak: Wolność Słowa i Antyklerykałowie, Władza+Kościół=Korupcja,
Świeckie Państwo, Zdelegalizować Konkordat oraz wielu innych o podobnym profilu. Będą także odniesienia do wydarzeń politycznych i społecznych w naszym kraju.
Prezes Trybunału Konstytucyjnego z odznaczeniem za pracę na rzecz Kościoła.
Fot. Fot . Krzysztof Miller / Agencja Gazeta Trybunał Konstytucyjny
Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta Andrzej Rzepliński, prezes TK
..."Prof. Rzepliński otrzymał nagrodę w piątek z rąk kard. Kazimierza Nycza. -
Jestem szczęśliwy, gdyż jestem Polakiem, chrześcijaninem i katolikiem.
Przecież to Kościołowi zawdzięczamy, że po latach zaborów i
totalitaryzmów możemy mówić i myśleć po polsku - mówił 65-letni prawnik,
odbierając odznaczenie z rąk metropolity warszawskiego"...
- fragment artykułu z Portalu Opinii TOKFM.PL z 25 stycznia br.
Papieski Order "Pro Ecclesia et Pontifice" - "Dla Kościoła i Papieża" ma szczególny wymiar i niesie specyficzne przesłanie.
Nieprawdopodobne !!! A jednak prawdziwe !!! Są już w takim stadium mocni, że nie kryją się z zakusami zagarnięcia władzy! Jesteśmy omotani siecią! Watykański Order dla osoby zajmującej tak newralgiczne i ważne stanowisko? Osobiście nie gratuluję takiego wyróżnienia, a ten pan powinien być zdjęty z zajmowanej funkcję w TK!!! Najlepiej niech wyjedzie do Watykanu, bądź pieszcząc order szczególnego wyróżnienia zaszyje się w jakimś zakonie. Papieskie Odznaczenie! - oto prawdziwe oblicze i działanie jezuity papieża Franciszka1.
TokFm / Polska
Prezes Trybunału Konstytucyjnego z odznaczeniem za pracę na rzecz Kościoła
..."Prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, otrzymał papieskie odznaczenie "Pro Ecclesia et Pontifice", w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła i społeczeństwa."... Pan Rzepliński został w 2007 roku desygnowany jako sędzia TK, a w roku 2010 został Prezesem Trybunału Konstytucyjnego.
Resztę przemyśleń zostawiam dla Waszych refleksji i dociekań...
A w prasie i TV cisza, makiem posiało, nawet na onet.pl pojawiła się na krótko wiadomość, której wczoraj za chwilę i dziś na próżno tam szukać. Odnalazłam w TokFm.pl Ten temat był także i dziś poruszany w Radio TokFm. To pokazuje, jaka sieć została zarzucona.
Poniżej dodałam post: O Ośmiornicy Boga, który ewidentnie łączy się z tym wydarzeniem, a to możemy podziękować JP2, bo wysłał już w październiku 1989 r Opus Dei do Warszawy, przedtem zdejmując temu stowarzyszenia kajdany odsunięcia od kościoła za działania i aktywność polityczną na terenach, na których działali. Tak to oto zbieramy pokłosie jego patriotyzmu do ojczyzny. W prasie i mediach ukazały się dwa wywiady, w których zostały zaprezentowany pogląd prof.Wiktora Osiatyńskiego oraz prof. Aleksandra Smolara. Cały tekst: 1. http://wyborcza.pl/1,75478,17307957,Prof__Wiktor_Osiatynski_ostro_o_odznaczeniu_prezesa.html
Profesor Wiktor Osiatyński, konstytucjonalista zaproponował prof.Rzeplińskiemu, by zrezygnował z funkcji prezesa sędziów TK. Choć to on, jako jeden z niewielu prawników wyraził głośno swoją opinię, to mam nadzieję, że wielu z nich po cichu popiera ten pogląd. 2,http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17314604,_Przyjecie_medalu_od_Kosciola_to_blad_Rzeplinskiego_.html Przychylam się do zdania prof. Aleksandra Smolara, że przyjęcie papieskiego orderu jako wyróżnienia, przez Rzeplińskiego - prezesa sędziów TK - jest błędem i rzuca cień na niezawisłość i niezależność Trybunału Konstytucyjnego.
..."Bo wyróżnienie dla prof. Andrzeja Rzeplińskiego jest de facto wskazaniem, że "człowiek reprezentujący instytucję, która powinna być niezależna, jest w istocie nasz". - To był nietakt ze strony Kościoła - stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM"."...
.................................... A tu mamy spojrzenie z drugiej strony. W/g to całkowicie niezrozumienie sytuacji, bądź rola propagatora z akceptacją takiego stanu, który wiedzie wprost w objęcia kk.
Stefan
Niesiołowski i Joanna Senyszyn byli gośćmi Moniki Olejnik w „Kropce nad
i”. Rozmowa toczyła się wokół odznaczenia jakie prof. Andrzej
Rzepliński, pre...
se.pl
..."Stefan Niesiołowski i Joanna Senyszyn byli gośćmi Moniki Olejnik w
„Kropce nad i”. Rozmowa toczyła się wokół odznaczenia jakie prof.
Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, dostał od papieża.
Posłanka była oburzona przyjęciem medalu, zaś poseł PO bronił prezesa
TK jak tylko mógł."...
To co napiszę jest tematem do poważnych przemyśleń. Poruszam problem rozproszenia sił antyklerykalnych, ateistycznych, świeckich i laickich. Na FB jest wiele takich grup, w których wypowiadają się ludzie o podobnych poglądach. Są też ugrupowania, jak Koalicja Ateistyczna, która działa publicznie. W kilku już
postach - jak Włodzimierza Pelowskiego i Franciszka Cwaliny poruszony
też został ten problem rozproszenia, a mianowicie: istnieje wiele grup o charakterze
antyklerykalnym, niosących ideę świeckiego laicyzmu. Obecnie jest czas, w którym zaczynamy się czuć co najmniej
nieswojo we własnym kraju. Na ten czas chodzimy w koło, niczym drogą krzyżową,
która jak tak dalej pójdzie, stanie się realną na naszej ziemi.
Nasza wspólna przestrzeń została zaanektowana przez gro katolickich
ugrupowań, który ingerują w życie wszystkich obywateli, narzucając
nakazy, zakazy i umniejszając obywatelskie prawa w istotnych dziedzinach
naszego życia. Sytuacja ta wymaga stanowczego oponowania przeciwko
takim zakusom, bo jak tak dalej pójdzie, to nasza ojczyzna stanie się
nam złą macochą i jedyną opcją, będzie nasza emigracja, jeśli nie
będziemy chcieli żyć w Kościelnej Hipokryzji. Musimy łączyć się, by
stanowić SIŁĘ zdolną do przeciwstawienia się. Trzeba stanąć murem, by
nasz kraj nie stał się państwem wyznaniowym, by nasza Konstytucja była
dokumentem, na którym oparta jest wszelka działalność władzy. Jak do tej
pory, istnieje dualizm i omijanie tego dokumentu, a przez kler
nastąpiła jego dewaluacja, gdy stwierdzili, że prawo boskie jest ponad
wszystkimi dokumentami, a więc góruje ponad Konstytucją.
Spolegliwość wobec żądań kościoła, spełnienie każdej zachcianki
kościelnej i utrzymywanie grupy, która nie bierze udziału w utrzymaniu
kraju, ale jest beneficjentem owoców naszej pracy przeczy logice
normalnego funkcjonowania systemu demokratycznego oraz państwa z XXI wieku.
Myślę, że grupować się powinniśmy wokół ludzi, którzy są na 100%
sprawdzeni, wykazując się działaniem na nasz wspólny cel, jakim jest
Neutralność Świecka w społeczeństwie oraz Demokracja dla wszystkich
opcji światopoglądowych. To nie jest dzielenie społeczeństwa, lecz
Harmonijne w koegzystencji Współistnienie wszystkich grup. Mamy w Sejmie
kilku posłów, którzy pracują odpowiedzialnie w tym kierunku. Są oni godnymi naszej uwagi i chwała im za to, że nie dają się skusić. Jednym z nich jest Armand Ryfiński, którego przedstawiać nie
potrzebuję. Odłóżmy swary, kłótnie i kpiny, a swoją reakcją połączmy ogniwa w
jedno. Przedstawiam filmy z działalności posła A.Ryfińskiego. Mimo nie
sprzyjającej aury w Sejmie, mimo warcholstwa wielu partii i klęczników
kleszych świątobliwości, wciąż ponawia próby naprawienia naszego
systemu, przypominając błędy, które doprowadziły do tak zagrażającej
sytuacji. Proszę o poważne propozycje, kogo jeszcze można wymienić, bądź propozycję, w jaki sposób zjednoczyć się w tym wspólnym wysiłku. Wiem natomiast jedno. Nie możemy milczeć i być biernymi. Jest takie powiedzonko: "nieobecni nie mają racji" Jest w nim zawarta mądrość ludowa. Proszę bierzmy udział w mityngach, wychodźmy na ulicę razem i żądajmy swoich praw. To jest w naszym istotnym interesie, licznie pokażmy swoją siłę. Tego za nas nikt nie zrobi!
Pierwszy zimowy kadr dziś opisu jest wart, bo za oknem znikł ten bajkowy, biały świat. Kto ten śnieżny cud podstępnie nam skradł?
..........................................................................
Świąteczna noc poprószyła świeżutkim śniegiem, czapy drzew pokryte fantazyjnym ściegiem. Pod kołderką puchu gałązki świerkowe, w każdej chwili zrzucić ten ciężar gotowe. Szadź ozdobą zimowej palety na krzewach, gwiezdnym pyłem kreśli piękno na drzewach. Zaległa w białej ciszy zima w pierwszej fazie, jej mistrzowski kunszt lśni formą w krajobrazie.
Mamy już pierwszy atak zimy za sobą, w prezencie stał się tych świątecznych dni ozdobą. I gdyby nie halny i jego uporczywy zza gór dmuch, oczy wciąż cieszyłby ten bajkowo uroczy biały puch...
Zola
.
.
Wszystkie fotki z netu.
Chociaż dziś zmieciony przez halny biały puch, to w kadrze zdjęć zatrzymany jest śnieżno-zimowy duch.
Jeszcze chwila, jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok. Niech się życie z górki toczy, niech wiatr nie wieje w oczy. Spełnienia Waszych marzeń, oraz wielu pięknych wrażeń.
Dziesięć, dziewięć… głośno liczę i od razu Tobie i Wam życzę: niechaj wszystko, o czym marzysz, w Nowym Roku się wydarzy. Niech taneczny lekki krok, będzie z Tobą, z Wami cały rok. Niech prowadzi Cię bez stresu, od sukcesu do sukcesu! Szczęśliwego Nowego Roku.
(wierszyk z internetu) . Nadchodzący Nowy Rok to nie tylko okres radości,
ale również zadumy nad tym co minęło
i nad tym, co nas czeka. Tak więc, dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro .
Po bajkowej nocy,
fantastycznej zabawie w wystrzałowym nastroju
życzę pomyślności w każdym jego dniu,
niech zapisze się diamentem w pamięci
przywołując piękny uśmiech na twarzy,
przynosząc zdrowie, szczęście i radość życia :))) . Wspaniałego Nowego Roku 2015